Влада імітує боротьбу з корупцією, – політик
«Влада імітує боротьбу з корупцією, щоденно повідомляючи про відкриття нових кримінальних справ – але в основному проти колишніх урядовців з числа політичних опонентів. Ці заходи не мають нічого спільного з послідовною протидією корупційним схемам», - заявив голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко.
Він нагадав, що зниження рівня доброчесності в Україні фіксують усі спеціалізовані міжнародні рейтинги. Так, в 2010 році Україна посіла 134 місце з 178 можливих за рівнем сприйняття корупції в рейтингу «Transparency International», 125-е із 139 – за критерієм обтяжливості урядового регулювання індексу конкурентності Всесвітнього економічного форуму. Це найгірші показники з усіх європейських країн, повідомили ZAXID.NET в прес-службі «Нашої України».
Наливайченко наголосив, що законодавчі ініціативи влади полегшують життя корупціонерам. 21 грудня 2010 р. правляча більшість у Верховній Раді скасувала пакет антикорупційних законів. Це призвело до продовження дії морально застарілого Закону «Про боротьбу з корупцією» в редакції 1992 року.
«Ухвалений у першому читанні законопроект Президента Віктора Януковича «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні» пом’якшує покарання за хабарництво, особливо для чиновників високого рангу. Президентський законопроект не передбачає проведення перевірок щодо близьких осіб чиновників, подання декларацій їх доходів та витрат, наявних корпоративних прав. У ньому відсутні санкції за вчинення корупційних діянь юридичними особами», - пояснив Наливайченко.
Він акцентував увагу на тому, що влада фактично відмовилася від виконання зобов'язань нашої країни перед GRECO (Група країн Ради Європи проти корупції) щодо впровадження цілого ряду системних антикорупційних заходів. Зокрема, щодо створення спеціальних антикорупційних органів у системі державного управління та кваліфікації усіх випадків корупції як кримінальних, а не адміністративних правопорушень.
«Зміни судового законодавства не привели до зменшення корупції в процесі призначення суддів, розподілу судових справ та прийняття судових рішень. Влада встановила контроль над діяльністю судів, проте це не привело до покращення правосуддя для громадян», - зазначив Наливайченко.
Він переконаний, що повідомлення ЗМІ про мільйонні придбання міністерствами товарів і послуг в одного учасника за завищеними цінами вказують на те, що сфера державних закупівель знову стала одним з головних осередків урядової корупції.
«Політика міністра освіти Табачника веде до відновлення масштабної корупції в освітній сфері, зокрема в процесі вступу у вищі навчальні заклади.
Усі ці факти вказують на те, що протидію корупції влада підмінила наміром створити централізовану корупційну схему в рамках всього державного апарату», - вважає голова політради «Нашої України».
Наливайченко повідомив, що «Наша Україна» представить програмну альтернативу до імітаційної діяльності влади в сфері протидії корупції. «Наше завдання – запропонувати громадянам чіткий план дій для подолання корупції», - сказав голова політради партії.