Вперше у Львові створили муляжі оригінальних експонатів для незрячих в «Музеї-Арсеналі»

Головні новини Львова 29.09Марічка Крижанівська, 29 вересня 2017, 15:04 517 0
дивіться також

У Львові вперше створили копії музейних експонатів, які можна торкатися руками. Таку новинку запровадили у відділі «Музей-Арсенал» Львівського історичного музею, аби музей був доступним і для незрячих людей.

Старовинних артефактів руками, як відомо, чіпати не можна. Але для незрячих словесна екскурсія буде не повноцінна. Тому Історичний музей, а саме його відділ Арсенал ‒ перший у Львові, який створив муляжі оригінальних експонатів.

«На слух екскурсія буде не цікава людині, бо забагато інформації. Цікавіше доторкнутися. І тому така ідея виникла, щоб такі муляжі створити і давати людям, щоб вони були безпечними на дотик», ‒ пояснює Тарас Процак, завідувач відділу «Музей-Арсенал».

Середньовічний меч, пернач, щит, нагрудник, шолом, бойова рукавиця ‒ загалом там створили 10 точних копій експонатів. Усі леза, кінці негострі, тому безпечні.

Незрячий львів'янин Михайло Петрів прийшов у цей музей, аби випробувати такі муляжі.

«Дуже зручно оглянути руками і уявити точний оригінал, тому що інакшої можливості я не вбачаю. До того я тільки таке зустрічав, коли ми були у Стокгольмі, там вже таке практикується. Там посеред площі виготовлений макет площі. Таке і в нас вже починається, у нас вже є така Ратуша при вході в міську раду. Це тішить і відкриває нові можливості для людей з вадами зору», ‒ ділиться враженнями Михайло Петрів.

Наразі такі копії експонатів у Львові є лише в Арсеналі, але музейники обіцяють зробити муляжі і в інших відділах історичного музею і не лише для людей з вадами зору, а й для будь-яких відвідувачів.

Для більшого інтерактиву Історичний музеї у листопаді відкриє окреме приміщення.

«Окрема кімната буде облаштована з гарними столами, де можна буде проводити ці всі заходи, майстер-класи і для дітей, і для дорослих, зокрема й для людей з особливими потребами», ‒ розповідає старший науковий співробітник Історичного музею Наталія Ленцик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук