Вселенський патріархат вважає російську анафему Мазепі неканонічною

Ієрарх Вселенського патріархату заявив, що анафема, накладена росіянами на українського гетьмана Івана Мазепу, є політичною, а не богословською

Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою, заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Йов (Геча).

«Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин», – сказав він в інтерв’ю виданню «Главком».

Архієпископ Йов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорізької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

«На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала у юрисдикції Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!", – наголосив ієрарх Вселенського патріархату.

Нагадаємо, анафема (акт відлучення від Російської православної церкви) на Івана Мазепу була накладена 12 листопада 1708 року за наказом російського царя Петра І, у зв'язку з переходом гетьмана на бік шведського короля Карла XII під час Великої Північної війни.

Зазначимо, раніше архієпископ Тельміський Йов (Геча) нагадав, що проголошення автокефалії Російської православної церкви було неканонічним, а Україна не є канонічною територією РПЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук