В’ятрович презентує у Львові розсекречену історію України ХХ століття
Історик Володимир В’ятрович, який на посаді керівника Архіву СБУ розсекречував раніше таємні документи радянських спецслужб, презентує у Львові свою нову книгу «Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття».
Книга є результатом чотирирічного дослідження архівних таємниць української історії ХХ століття, що зберігалися у сховищах КДБ, повідомили у прес-службі Центру досліджень визвольного руху.
Презентація книжки відбудеться у четвер 10 жовтня о 18:00 у книгарні «Є» (просп. Свободи, 7).
«Ця книга — зустріч із минулим. Тут — 700 сторінок, 74 роки, 66 історій, 391 фотографія і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського ХХ століття: часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України», — зазначає автор.
Окрім презентації, Володимир В’ятрович прочитає лекцію «Олена Вітер: історія життя в історії століття, історія століття в історії життя».
Готуючи цей проект, Володимир В’ятрович у 2011—2012 роках видав дві книжки із серії про минуле України на основі таємних архівів КДБ. За першу книгу автор отримав премію імені Василя Стуса, а тижневик «Коментарі» назвав працю бестселером листопада 2011 року. У 2012 році «Історія з грифом «Секретно» увійшла до десятки найпопулярніших книжок у мережі книгарень «Є», короткого списку рейтингу «Книжка року», а також отримала відзнаку Національної спілки письменників.
Довідка. Володимир В’ятрович (36 років) — кандидат історичних наук, вивчає історію українського визвольного руху, Другої світової війни та проблеми подолання наслідків тоталітарного минулого. Директор наукового центру в НУ "Києво-Могилянська академія". Навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Очолює вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
Автор книг «Сотенний "Бурлака"» (2000), «Рейди УПА теренами Чехословаччини» (2001), «Ставлення ОУН до євреїв: формування позиції на тлі катастрофи» (2006), «Друга польсько-українська війна. 1942—1947» (2011), «Історія з грифом "Секретно"» (2011), «Історія з грифом "Секретно". Нові сюжети» (2012); співавтор «Армія безсмертних. Повстанські світлини» (2002), «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених» (2007); «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів» (2012).