Як Св. Патрик у Львові google переміг
Львів знову приймав у гостях Святого Патрика. Єпископа-місіонера, який у ІV столітті в Ірландії навертав кельтів та друїдів до християнства, використовуючи трилисник конюшини як символ Святої трійці. Життя Святого Патрика було сповнене пригод: малим хлопцем викрали пірати з Уельсу, де він жив із батьками, й завезли як раба в Ірландію. Відбувши сім років неволі, Патрикові вдалося повернутися на вітцівщину та прийняти християнство. Але згодом він самостійно вирішує податися назад до Ірландії, аби нести благу вість для невірних.
17 березня у філармонійній кнайпі «За кулісами» (вона ж «Філа») дуже добре чулися ті, хто був ознайомлений із вище наведеними біографічними фактами про Святого, а також особливостями ірландської культури. Адже вперше була випрацювана детальна програма зустрічі Високого Гостя. Розпорядником усіх церемоній (пивопиття, комунікації та танців під ірландські мелодії) виступав Андрій Тузяк (Отаман). Тому лікнеп довелося пройти усім присутнім гостям: а потім кожен столик складав залік. Після дискусій вирішили, що українці знають про ірландську культуру так само, як ірландці про українську, тому дві вікторини провели у формі тестування. Перемогти міг лише той, хто точно знав відповідь, або той, до кого прихильний Пан Фарт. Утім не обійшлося без казусів - тільки-но розпочався перший тур, одразу пролунали крики, аби вимкнути вай-фай (бездротовий інтернет) у «Філі», бо досвідчені учасники наввипередки кинувся шукати сліди Святого Патрика в гуглі. Але на те він й святий, аби допомагати нам переборювати спокуси - ноути пішли на заслужений відпочинок, відтак, працювали мізки лише їхніх господарів.
Найбільшою несподіванкою для гостей став музичний декалог Святого Патрика- 4 шотландських та 6 ірландських пісень. Досі такого повноцінного музичного викладу в кнайпі «За кулісами» не було. Для кожного львів'янина, який бодай краєм вуха чув щось про львівську музичну культуру, імена учасників тимчасового бенду - відомі. Солістом та збирачем матеріалу був Отаман. На саксофоні грав Олександр Загороднюк (відоміший як Бублик) - колишній учасник «Смерічки» та «Ватри», сьогодні - художній керівник ансамблю «19 клас», солістом якого є Мар'ян Шуневич. На акустичній гітарі грав Олександр Бригадир - колишній гітарист Руслани, а сьогодні оператор ТРК «Люкс», на бас-гітарі - Орест Смішко, колишній басист, а тепер менеджер «Файно», за сумісництвом ще й учасник львівського джазового колективу «Мандри». Клавіші слухалися Дональда, а кохон (перкусійно-ударний інструмент) - Толіка Гору, барабанщика групи «Green Silence». Як на мене, то всього за 4 репетиції, вдалося репрезентувати друзям якісний музичний проект. Цілком імовірно, що він дасть поштовх для створення нової концептуальної групи, яка гратиме різноманітну музику - спочатку парагвайську, потім польську, японську ет сетера.
Відзначення Дня святого Патрика «За кулісами», окрім закладеного заряду естетичного задоволення, наповнене ще глибоким сенсом - повернути кнайпі традиційний вишукано-культурний дух. Отой, який панував спочатку, коли у «Філі» збиралися всі музиканти - від класичних до естрадних, коли там проводили час та шукали натхнення геніальні львівські художники. Згодом «закулісся» почало деградувати. Внутрішньо. Тому необхідно донести цей бек-граунд до молоді, яка претендує поповнювати доволі закрите середовище завсідників цього закладу. Вони мусять знати що там відбувалося колись і що треба робити в майбутньому. Бо більярд можна пограти й деінде!