Як здати на водійські права без хабара – те, чого не розкажуть в автошколі
Як думаєш, реально здати на права самостійно? Або може «легенди» праві і варто просто домовитись? Так от, я скажу тобі – реально. Я здала сама з другого разу. А для того, щоб ти здав/ла з першого не повторивши моїх помилок – розкажу, як мені допомогла рулетка і де мене пробували обманути.
Як має бути згідно з законом
Вдома я відкрила гугл і почала шукати, як згідно з законом повинен проходити іспит і яка відстань між фішками прописана у регламенті.
Змійка
Ця вправа перевіряє здатність відчувати габарити автомобіля і вміння робити повороти малого радіусу.
Конкретної інформації щодо відстані між фішками у вільному доступі я не знайшла, тому подзвонила у сервісний центр МВС.
Відстань між фішками повинна бути 6-7 метрів.
Заїзд у «гараж» заднім ходом
На іспиті потрібно заїхати в «гараж» з правого або лівого боку під кутом 90 градусів. Замість гаража – фішки. Про відстань між ними вказано на чек-листі, який можна завантажити на сайті головного управління МВС.
Відстань між фішками – габарит машини + 1 метр.
Естакада
Це перевірка вміння рушити вгору, не відкотившись назад більше, ніж на 20 см. Потрібно буде заїхати на естакаду, зупинитися на схилі і поставити авто на ручне гальмо. Після цього – зняти з ручника і рушити. Якщо заглухнеш – це теж помилка.
Паралельне паркування
Вправа на відчуття габариту. Інформація про фішки вказана на чек-листі.
Відстань між фішками – довжина 6 метрів, ширина – 2,5.
Підводні камені
Коли я приходила здавати перший раз, я не знала, яка має бути відстань між фішками і яка відстань була фактично. Тому, коли я прийшла вдруге, я взяла з собою рулетку.
Поки стояла в черзі за документами, з вікна помітила, що фішки стоять криво – одна ближче, друга далі.
За допомогою рулетки пішла міряти відстань. Виявилось, всі чотири фішки на змійці розставлені за 5 метрів одна від одної замість прописаних законом 6-7-ми! Коли я повідомила про це інспектору, він дозволив поставити фішки так, як треба. Четверту фішку довелось прибрати – вона не вміщалась.
Те саме було і з «гаражем».
Тільки після цього я сіла за кермо – далі все залежало від моєї уважності та підготовки.
Лайфхаки
• Візьми на іспит рулетку і переконайся, що фішки встановлені правильно. Адже випадково може виявитись, що фішки розставлені на 5 метрів, а не на 6-7.
• Інспектор сказав виміряти габарити машини не по дзеркалах, а по колесам, адже “заїжджати ви будете не дзеркалами”. Врахуй це під час занять в автошколі.
• Щоб уникнути неточностей на естакаді щодо відкату на 20 см, попроси інспектора (або людину, яка прийшла з тобою на іспит) виміряти відстань рулеткою і встановити фішку. Так ти точно знатимеш, відкотилась машина на дозволену відстань чи ні.
• Замість фішок під час тренувань можеш використати кілька 2-літрових пляшок з водою – за розмірами вони дуже подібні на фішки, які будуть під час іспиту.
Пам’ятай!
• Сподівайся виключно на свої сили. Не слухай інспектора, якщо він просить тебе зупинитися у забороненому місці, якщо ти знаєш, що зупинятись там не можна. Адже так він може спробувати тебе “підловити”, перевіряючи твої знання ПДР.
• На майданчику є стоп-лінії і світлофори. Будь уважна/ий! Завжди перед ними зупиняйся і слідкуй за сигналами світлофора.
• Не забувай вмикати повороти. Навіть коли робиш вправи на майданчику. І обов’язково – перед початком руху.
Про помилки:
У Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія вказано, що:
«Для одержання позитивної оцінки особи, що екзаменуються, не повинні допустити більше трьох помилок або двох однакових».
Це означає, що якщо ти допускаєш три різні помилки – іспит складено. Але дві однакові або чотири різні – це вже нездача.
Як підготуватися до іспиту?
Теорія:
На сайті Головного сервісного центру МВС виклали всі запитання до білетів та зробили онлайн-тренажер, за допомогою якого ти зможеш підготуватися.
Практика:
На цьому ж сайті викладено всі варіанти маршрутів, за одним із яких ти будеш їздити на 2-му етапі практичного іспиту.
І пам’ятай про 1-й етап: проси свого інструктора навчити виконувати тебе потрібні вправи на майданчику. Нехай не поспішає вивозити тебе в місто!
Ок. То що потрібно взяти з собою на іспит?
• Спокій. Справді, заспокойся, адже більшість помилок робляться виключно через стрес;
• Рулетку, щоб ти зміг/змогла переконатись, що фішки розставлені правильно;
• Можеш роздрукувати витяг з інструкції або передзвонити у сервісний центр, аби там дали відповідь на всі запитання, які в тебе виникли (тел. львівського СЦ МВС – 032-255-62-72; тел. екзаменації – 032-262-73-07).
Такі-то справи, бро. І пам’ятай: здавати чесно не те що можна – потрібно! Вірю, що отримати права своїми силами може кожен і кожна.
P.S. коли я перездавала практичний іспит, інспектор сказав, що я вже четверта на цьому тижні прийшла з рулеткою :)
Матеріал передрукований із сайту Lviv.com із дозволу авторки