ЄС не визнає проведення в Криму референдуму про поправки до конституції РФ

Поправки про обнулення президентських термінів Володимира Путіна дозволять йому правити Росією і після 2024 року

ЄС не визнає проведення в Криму референдуму про поправки до конституції РФ
фото ТАСС
З 25 червня по 1 липня в РФ відбувся референдум щодо внесення поправок в Конституцію

Європейський Cоюз не визнає незаконну анексію Криму Росією і проведення РФ на території півострова референдуму про внесення поправок в російську конституцію. Про це заявив представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Петер Стано в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«ЄС не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією, що є порушенням міжнародного права. Тому ЄС не визнає проведення голосування Росією на території півострова, який є частиною України», – заявив він.

Стано також зазначив, що «аналогічно власники російських паспортів, виданих у районах, які на цей час не перебувають під контролем українського уряду, усупереч Мінській угоді, не повинні брати участі у виборах, організованих Російською Федерацією».

Він підсумував, що Європейський Союз залишається незмінним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України.

Зазначимо, що 25 червня в Росії стартував референдум щодо нових поправок до конституції, що дозволяють Володимиру Путіну «обнулити» свої президентські терміни і брати участь у наступних виборах голови держави в 2024 році. При цьому голосування відбувалося також і на території окупованого Криму.

Раніше Держдума РФ проголосувала за нові конституційні правки, Конституційний суд РФ їх розглянув у прискореному порядку, а Володимир Путін підписав відповідні зміни. Таким чином, відразу після оголошення ЦВК результатів референдуму, оновлена конституція Росії набуде чинності.

Центральна виборча комісія Росії заявила, що станом на 15:00 за московським часом 73% громадян проголосували за запропоновані Володимиром Путіним поправки до конституції РФ, що дозволять «обнулити» його президентські терміни і продовжити правити країною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук