ЄС просить Україну припинити видачу кількох паспортів в одні руки
Задля збереження безвізового режиму Україна також повинна анулювати такі додаткові паспорти
До теми
Європейська комісія радить Україні посилювати зусилля у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю в рамках виконання Україною вимог щодо функціонування безвізового режиму, який діє для українських громадян з 11 червня 2017 року. Також Україна повинна запобігти необґрунтованим проханням своїх громадян про притулок у ЄС і припинити видачу одночасно кількох паспортів в одні руки. Відповідні рекомендації містяться у четвертому звіті Європейської комісії щодо механізму призупинення дії безвізових режимів, підготовленому для Європейського парламенту та Ради ЄС.
«Загалом Україна продовжує виконувати контрольні критерії візової лібералізації. Однак необхідні подальші зусилля для вирішення питання необґрунтованих клопотань про надання притулку, а також у таких сферах, як боротьба проти корупції, відмивання коштів та запобігання і боротьба проти організованої злочинності», – йдеться у рекомендаціях звіту для України.
Зокрема, Україні необхідно докладати зусиль для зменшення своїх громадян, які нелегально перебувають в країнах-членах Євросоюзу і подають необґрунтовані заяви про надання притулку.
Також владі України рекомендується усунути можливість, коли українські громадяни мають більш як один дійсний паспорт в один час, припинити видавати такі додаткові паспорти і скасувати чинність тих паспортів, які були видані.
Крім того, українська влада має покращити ефективність антикорупційних інститутів і правоохоронних органів, зосереджуючи основні зусилля боротьби з корупцією у справах масштабної корупції та «приватизації держави». Також Єврокомісія рекомендує прийняти необхідне законодавство для Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), яке усуне правову невизначеність його статусу.
У Єврокомісії рекомендують провести прозорий, деполітизований і з урахуванням особистих досягнень відбір керівників НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та правоохоронних органів, а також управлінського рівня прокурорів. Для цього необхідно використовувати адекватні процедури і критерії відбору, в тому числі з надійною перевіркою доброчесності.
Крім того, необхідно покращити законодавство щодо діяльності АРМА щодо управління арештованими активами та прийняти відповідну національну стратегію щодо повернення активів. Для НАБУ та інших правомочних установ необхідно створити умови для автономного прослуховування зв'язку.
Також Україні варто привести свою візову політику до візової політики ЄС стосовно третіх країн, з яких відбувається незаконна міграція або які становлять безпекові ризики для ЄС, пише УНІАН..
Нагадаємо, 11 червня 2017 року набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про введення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн ЄС і Шенгенської зони. Вони не повинні шукати притулку або намагатися працевлаштуватися. Це буде порушенням європейського законодавства. Також українці для відвідування країн Євросоюзу мають довести мету своєї поїздки.