Євромайданівця зі Львова Івана Бубенчика віддали на поруки двом народним депутатам
Бубенчик раніше заявляв, що нібито вбив двох бійців «Беркуту» у лютому 2014 року в Києві
Печерський райсуд Києва віддав двом народним депутатам на поруки активіста Майдану Івана Бубенчика, який підозрюється у в посяганні на життя правоохоронця та незаконному поводженні зі зброєю. Про це повідомляє «Громадське».
Про свою готовність виступити поручителями Бубенчика заявили народні депутати Олег Петренко та Андрій Денисенко (раніше входили до «Блоку Петра Порошенка», нині — позафракційні).
Зазначається, що прокуратура подала клопотання у суд про обрання міри запобіжного заходу у формі домашнього арешту, яке розглядалось у суді 27 квітня. Суд відхилив клопотання про домашній арешт.
Раніше суд двічі відкладав засідання з обрання запобіжного заходу Бубенчику.
Про своє бажання взяти активіста на поруки раніше заявляли також парламентарі Володимир Парасюк та Семен Семенченко. Однак вони не з’явилися до суду у назначений час.
Наразі Бубенчика підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ст. 348 та ч.1 ст. (Посягання на життя працівника правоохоронного органу) 263 КК України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Як писав ZAXID.NET, у лютому 2016 року з’явилося інтерв’ю з учасником Євромайдану зі Львова, колишнім військовим Іваном Бубенчиком. В інтерв’ю він розповідав, що він нібито вбив двох бійців «Беркуту» на Інститутській 20 лютого 2014 року.
Згодом Бубенчик спростував оприлюднену інформацію.
У 2016 році прокурор ГПУ Сергій Горбатюк коментував цю розповідь Бубенчика так: « Бубенчик не один такий –було ще два випадки, коли конкретні особи в соцмережах розповідали про застосування зброї. Ми перевіряємо ці заяви і осіб, що їх робили. Бубенчика хотіли допитати, проте він відмовився. Ще викличемо. При цьому, коли ми викликали раніше іншу людини з приводу його розповідей про стрілянину, з ним прийшов натовп людей, обурених «поведінкою» слідства», – розповідав він.
Іван Бубенчик – львів’янин, засновник дитячої школи рибальства. Був учасником Революції Гідності з перших днів – спочатку у Львові, потім приєднався до 9-ї сотні Самооборони Майдану в Києві.
Від початку війни на Сході України був добровольцем у спецбатальйоні міліції «Дніпро-1», потім був командиром так званого батальйону «Захід-2» – однієї з добровольчих структур, про створення якої було оголошено на початку 2016 року після розколу «Правого сектору».