Ющенко виконав прохання Тимошенко: наклав вето на закон про прожитковий мінімум
На звернення уряду з пропозицією не підписувати Закон України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо затвердження прожиткового мінімуму", Президент України Віктор Ющенко, відповідно до частини другої статті 94 Конституції України, застосував до нього право вето. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.
Зокрема, уряд зазначає, що встановлення розмірів прожиткового мінімуму, на основі яких визначаються основні державні соціальні гарантії, без урахування фінансових можливостей держави призведе до розбалансованості бюджетів усіх рівнів, до виникнення значної заборгованості із виплати пенсій, державних допомог тощо, і, як наслідок, до соціальної напруги у суспільстві.
Прийнятий Верховною Радою України 18 грудня 2008 року за № 691-VI Закон передбачає, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України окремим законом до початку розгляду закону про Державний бюджет України.
Прожитковий мінімум, відповідно до Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні гарантії", є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, у тому числі пенсії, соціальні допомоги, мінімальної заробітної плати тощо.
Статтею 95 Конституції України передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
При цьому одним із принципів бюджетної системи України Бюджетним кодексом України визначено збалансованість, виходячи з якого повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.