За два роки позитивне ставлення до Бандери зросло - опитування
До історичної постаті Степана Бандери позитивно ставляться 31% українців, негативно – 48%, а за два останні роки позитивний образ провідника ОУН зріс з 22% до 31%.
Про це свідчать результати дослідження «Ностальгія за СРСР і ставлення до окремих постатей», проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у квітні 2014 року.
За результатами опитування, 31% респондентів ставляться до Степана Бандери абсолютно негативно, 17% - швидше негативно, 18% - швидше позитивно і тільки 13% - цілком позитивно. 17% респондентів вагалися з відповіддю, а 4 % опитаних заявили, що нічого не знають про Степана Бандеру.
Позитивно фігуру Степана Бандери оцінює більшість респондентів на заході України (76 %), негативно тут до нього ставиться 12%, стільки ж вагаються з відповіддю.
На півночі України позитивно ідеолога українського націоналізму сприймають вже вдвічі менше, а саме 39% опитаних, при цьому 40% респондентів висловили негативне ставлення до Степана Бандери, а 20% не змогли відповісти на це питання.
У центрі України позитивне ставлення до нього висловили 28% опитаних, стільки ж вагалися з відповіддю, а 39 % висловилися про фігуру Бандери негативно.
У південних і східних (крім Донбасу) регіонах України позитивно оцінюють провідника ОУН лише 15% і 8% українців відповідно, а негативно – 69% та 70%, вагалися з оцінкою 14% і 18% відповідно.
На Донбасі негативно до Бандери відноситься аж 79 % опитаних і тільки 3% оцінили його позитивно, 12 % вагалися з відповіддю.
Взагалі про постать очільника ОУН нічого не знають 8% жителів Донбасу, 6% в центрі України, 5% на сході – 5% і по 2% на півночі і півдні.
Цікаво, що чим молодші респонденти, чим вищий їх рівень освіти, тим більш позитивно вони ставляться до С.Бандери. Позитивно оцінюють постать Бандери лише етнічні українці. Дослідження також показало, що серед тих, хто не шкодує за СРСР понад 50% позитивно ставляться до Степана Бандери і вкрай негативно оцінюють Сталіна (87%) та Путіна (94%).
Опитування проводилося 15-25 квітня 2014 серед громадян України у віці від 18 років. Всього було опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.