Закарпатські медики заявили про нові випадки штаму «Дельта»
У двох пацієнтів із Ужгорода виявлено підозру на мутації коронавірусу «Дельта». Зразки відправили на детальніше дослідження для підтвердження. Наразі у Закарпатській області загалом вже шість підозр на дельта-штам Covid-19. Про це під час брифінгу у понеділок, 26 липня, повідомила Любов Данич, лікар-епідеміолог Закарпатського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За її словами, закарпатські медики отримали попередні результати молекулярно-генетичних досліджень, проведених на базі лабораторії Центру громадського здоров’я у Києві. «Виявлено мутації вірусу. Проте, ці зразки потребують дослідження методом секвенування, щоб підтвердити, що це саме коронавірус «Дельта». Наразі ми очікуємо остаточні результати», – зазначила Любов Данич. Матеріал хворих з Ужгорода був направлений в лабораторію ще 16 липня. Скільки часу займе отримання результатів секвенування – наразі невідомо. «Це залежить від того, наскільки швидко зразки доставлять в лабораторію європейського рівня. Саме дослідження методом секвенування займає від 24 до 48 годин», – уточнила Любов Данич.
Серед захворілих закарпатців, у яких виявили підозру дельта-штам Covid-19, є пацієнти різних вікових категорій – 18-35 років та за 60. Відомо, що серед доставлених в київську лабораторію зразків був матеріал і від хворих, які бували закордоном, і від тих, які не виїжджали за межі України.
Частина із шести підозр на штам коронавірусу «Дельта» із Закарпатської області – люди, які пов’язують своє захворювання із перебуванням не території РФ.
«Зразки в Київ надсилаються тільки з певними вірусологічними моментами. Наразі в Закарпатті невелика кількість позитивних результатів Covid-19. Але саме із цих позитивних результатів ми відбираємо зразки, які потребують детального вивчення. Особлива увага була прикута до тих осіб, які сказали, що вони прибули із Росії», – зазначила лікар-епідеміолог Любов Данич.
Вона також уточнила, що наразі у Закарпатській області офіційно підтверджені 2 випадки «Дельта», які досліджуваись в Європейській лабораторії. «Також маємо п’ять зразків результатів із мутованим штамом «Дельта» і один зразок, в якому мутований штам не було виявлено, проте він також направлений на додаткове дослідження через підозру», – підкреслила лікарка.
За словами Любові Данич, при захворюванні із штамом «Дельта» перебіг хвороби проходить більш важко, у 1,5 раза частіше хворі потребують госпіталізації, і у 1,5 раза більше хворих потребують інтенсивного лікування у реанімації. Також цей штам більш заразний – в 1,6 раза. Крім того, штам коронавірусу «Дельта» більш небезпечний для молоді та дітей.
Щодо шести пацієнтів з підозрою на дельта-штам Covid-19, троє з них лікувались амбулаторно, а троє – на стаціонарі. Ті, хто госпіталізовані, перебувають в Закарпатській обласній клінічній інфекційній лікарні.
Нагадаємо, на Закарпатті 14 липня підтвердили перші два випадки «Дельта»-штаму Covid-19. Вірус виявили у пацієнтів, які нещодавно приїхали з Росії у гості до родичів із Закарпаття.