Заради «Роснефти» заступник генпрокурора готовий залишити Україну без $80 млн, - Чорновол
Народний депутат Тетяна Чорновол фракції «Народний фронт» вважає, що поведінка заступника генпрокурора вмотивована захистом приватних клієнтів приватної юридичної фірми, всупереч державним інтересам. Про це Чорновол написала у своєму блозі на «Українській правді».
«Заради «Роснефти» заступник генпрокурора, готовий залишити Україну без $80 млн. Коли «Роснефть» стала клієнтом «Арцингер» в питанні зняття арешту з «палива Курченка», в Мін’юсті і Генпрокуратурі на ключових посадах вже працювало двоє вихідців з «Арцингер» Антон Янчук і Віталій Касько.
Перший – заступник міністра, другий – заступник генпрокурора, до їх посадових обов’язків входило повернення активів, вкрадених Януковичем та його соратниками. Пізніше ці двоє чиновників стали членами міжвідомчої комісії з повернення активів. Нагадаю, у тому числі активів Курченка, виведених з України в його угодах з «Роснефтью» через латвійський банк», – зазначила вона.
За словами народного депутата, вона особисто стала свідком, як Янчук і Касько зробили все можливе, щоб відповідна інформація з латвійських банків не потрапила в Україну. Зокрема, в серпні Чорновол стало відомо, що кримінальна поліція Латвійської республіки розслідувала справу про відмивання коштів, де фігурували офшори Курченка, і в рамках цієї справи в Латвії були зарештовані $80,5 млн. Ще навесні Латвія звернулася до України з пропозицією перейняти справу і гроші. Представник міжнародного управління МВС Латвії навіть їздив в Генпрокуратуру України з пропозицією. Все, що потрібно було зробити – відправити у Латвію міжнародно-правове доручення за підписом Каська, щоб почати процес переймання справи і коштів.
«Однак нічого не було зроблено. Крім того успіхи Латвії на цьому терені були засекречені. І звичайно це було в інтересах клієнта «Арцингер» – «Роснефти». Адже Латвія якраз розслідувала факт відмивання коштів, виведених в корупційній схемі, яку розслідувало МВС і в рамках якої і були заарештовані нафтопродукти Курченка – «Роснефти». Бездіяльність заступника генпрокурора Каська в цій темі була очевидною. Проте він пояснював його позицією свого керівника – генпрокурора Шокіна. Саме тому я в серпні зустрілася з генпрокурором і вимагала перейняти латвійське справу», – написала Чорновол.
Тоді ж народний депутат вперше побачила Каська. Як зазначає Чорновол, її здивувало, з якою ненавистю і агресією Касько відреагував на, здавалося б, радісну інформацію, що Латвія готова передати Україні справу і $80 млн.
«Генпрокурор тоді дав Каську вказівку направити міжнародно-правове доручення для забезпечення арешту і отримання інформації по рахунках С. Курченка в Латвійській республіці. З тих пір пройшло більше 2 місяців, Україна нічого не отримала!!! Тепер, коли я знаю, що клієнт «Арцингер» «Роснефть», я маю підстави вважати, що поведінка заступника генпрокурора було мотивована захистом приватних клієнтів приватної юридичної фірми, всупереч державним інтересам», – написала Тетяна Чорновол.