Заради «Роснефти» заступник генпрокурора готовий залишити Україну без $80 млн, - Чорновол

СуспільствоЮ.П., 27 жовтня 20159370

Народний депутат Тетяна Чорновол фракції «Народний фронт» вважає, що поведінка заступника генпрокурора вмотивована захистом приватних клієнтів приватної юридичної фірми, всупереч державним інтересам. Про це Чорновол написала у своєму блозі на «Українській правді».

«Заради «Роснефти» заступник генпрокурора, готовий залишити Україну без $80 млн. Коли «Роснефть» стала клієнтом «Арцингер» в питанні зняття арешту з «палива Курченка», в Мін’юсті і Генпрокуратурі на ключових посадах вже працювало двоє вихідців з «Арцингер» Антон Янчук і Віталій Касько.

Перший – заступник міністра, другий – заступник генпрокурора, до їх посадових обов’язків входило повернення активів, вкрадених Януковичем та його соратниками. Пізніше ці двоє чиновників стали членами міжвідомчої комісії з повернення активів. Нагадаю, у тому числі активів Курченка, виведених з України в його угодах з «Роснефтью» через латвійський банк», – зазначила вона.

За словами народного депутата, вона особисто стала свідком, як Янчук і Касько зробили все можливе, щоб відповідна інформація з латвійських банків не потрапила в Україну. Зокрема, в серпні Чорновол стало відомо, що кримінальна поліція Латвійської республіки розслідувала справу про відмивання коштів, де фігурували офшори Курченка, і в рамках цієї справи в Латвії були зарештовані $80,5 млн. Ще навесні Латвія звернулася до України з пропозицією перейняти справу і гроші. Представник міжнародного управління МВС Латвії навіть їздив в Генпрокуратуру України з пропозицією. Все, що потрібно було зробити – відправити у Латвію міжнародно-правове доручення за підписом Каська, щоб почати процес переймання справи і коштів.

«Однак нічого не було зроблено. Крім того успіхи Латвії на цьому терені були засекречені. І звичайно це було в інтересах клієнта «Арцингер» – «Роснефти». Адже Латвія якраз розслідувала факт відмивання коштів, виведених в корупційній схемі, яку розслідувало МВС і в рамках якої і були заарештовані нафтопродукти Курченка – «Роснефти». Бездіяльність заступника генпрокурора Каська в цій темі була очевидною. Проте він пояснював його позицією свого керівника – генпрокурора Шокіна. Саме тому я в серпні зустрілася з генпрокурором і вимагала перейняти латвійське справу», – написала Чорновол.

Тоді ж народний депутат вперше побачила Каська. Як зазначає Чорновол, її здивувало, з якою ненавистю і агресією Касько відреагував на, здавалося б, радісну інформацію, що Латвія готова передати Україні справу і $80 млн.

«Генпрокурор тоді дав Каську вказівку направити міжнародно-правове доручення для забезпечення арешту і отримання інформації по рахунках С. Курченка в Латвійській республіці. З тих пір пройшло більше 2 місяців, Україна нічого не отримала!!! Тепер, коли я знаю, що клієнт «Арцингер» «Роснефть», я маю підстави вважати, що поведінка заступника генпрокурора було мотивована захистом приватних клієнтів приватної юридичної фірми, всупереч державним інтересам», – написала Тетяна Чорновол.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук