Завгосп СБУ Андрій Падалка володіє елітним майном на понад мільйон доларів
Посадовець не вніс у свою декларацію котедж за 600 тис. доларів, у якому живе зі сім'єю
45-річний начальник департаменту господарського забезпечення СБУ Андрій Падалка є власником будинку за 400 тис. доларів, а сам живе в котеджі за 600 тис. доларів, зареєстрованому на тещу. Також у власності посадовця низка дорогого майна, вартість якого оцінюється мільйонами гривень. Про це йдеться в опублікованому у середу, 10 липня, розслідуванні журналістів hromadske.
Журналісти пояснюють, що департамент господарського забезпечення СБУ є досить закритою структурою, оскільки саме він закуповує для потреб СБУ транспорт, речове забезпечення, харчі, а під час повномасштабного вторгнення – ще озброєння та різне військове обладнання.
«Цій структурі підпорядковані їдальні, готелі, магазини, будинки культури та заклади дошкільної освіти для дітей співробітників СБУ. Тобто всі закупівлі, а відповідно й гроші, зосереджені під дахом цього департаменту. А його очільник вирішує, як їх витрачати», – ідеться в матеріалі.
Повідомляється, що до роботи начальником ДГЗ Служби безпеки, який Падалка очолив у жовтні 2023 року, він працював начальником Головного управління власної безпеки Державної фіскальної служби. Цю посаду він займав з 2014 по 2020 роки.
Тоді, у 2020 році, перед звільненням з ДФС, посадовець задекларував низку дорогого майна, серед якого:
- власна квартира на 55 м2, придбана у 2019 році, 25% квартири на 136 м2, купленої у 2018 році, 66% квартири на 47 м2, купленої у 2012 році;
- 3 годинники: Omega, Hublot та Ulysse Nardin, загальною вартістю понад 30 тис. доларів;
- коштовне Євангеліє 1646 року, вартість якого важко встановити;
- авто Toyota Land Cruiser за понад 2 млн грн, 2 причепи та 2 човни;
- криптовалюта на 107 тис. грн.
Разом з тим офіційна зарплата Андрія Падалки, згідно з декларацією, за 2019 рік склала менше як 55 тис. грн.
У тому ж році Падалка отримав понад мільйон доходу від відчуження невідомого рухомого майна та 520 тис. гривень у подарунок від батька — ексзавідувача складу в одному з клінічних центрів ДПСУ.
Тим часом у 2020 році Андрій Падалка придбав мотоцикл Harley Davidson Softail 2013 року випуску, який вже через рік намагався продати за 20 тис. доларів, але транспортний засіб досі у власності посадовця. Також у травні 2023 року він купив стареньку Toyota Land Cruiser, ринкова вартість якої – приблизно 15 тис. доларів.
У 2021 році, ще до призначення на посаду очільником департаменту, Андрій Падалка придбав маєток на березі Дніпра в елітному котеджному містечку Riviera Sunrise на 300 м2. На території у 36 соток є басейн із підігрівом, лазня, гараж, елінг для човна, гостьовий будинок та прямий вихід до Дніпра. За даними журналістів, зараз це помешкання продають на сайті оголошень за 400 тис. доларів.
Будинок Андрія Падалки вартістю 400 тис. доларів. Фото hromadske
Ймовірною причиною продажу нерухомості є те, що Падалка зі сім’єю мешкає у котеджному містечку Green Hills, у передмісті Києва. Журналісти дізнались, що цей будинок службовець оформив на матір своєї нинішньої дружини Олени Зеленської (тезка першої леді), яка змінила прізвище на Падалка. Вартість будинку де-юре Лариси Пандей складає 600 тис. доларів. Журналісти зазначають, що саме на цю жінку зареєстрований придбаний 26 жовтня 2023 року будинок з ділянкою на 10 соток.
В оголошенні про продаж котеджу, яке не прибрали з сайту, повідомляється, що площа будинку сягає майже 300 м2, ділянка 14 соток з гостьовим будинком ще на 120 м2. Також там є власна газова котельня, пральня, гараж на два авто, велика тераса, простора кухня з технікою преміумкласу та дерев'яними меблями. Три великі спальні з ванними кімнатами, просторі вбиральні та кабінет на першому поверсі.
Будинок, оформлений на тещу Андрія Падалки, за 600 тис. доларів. Фото hromadske
Розслідувачі не виявили жодного бізнесу у тещі Падалки, де вона працює та чим займалася також невідомо. Сама Лариса Пандей розповіла журналістам, що вона пенсіонерка, утім її «чоловік довгий час працював і мав певні доходи».
Сам службовець вирішив проігнорувати спілкування зі журналістами. У відповідь на запит hromadske в СБУ відповіли, що Падалка переїхав у будинок, придбаний у жовтні 2023 року, лише цього року. Саме тому в декларацію, якої немає у відкритому доступі, він його не вніс. У СБУ додали, що посадовець задекларує житло у наступному році.
«Але знову ж таки, перевірити ми це не зможемо, бо в умовах воєнного стану з відкритого доступу документи військовослужбовців видаляються, навіть якщо військова служба проходить на господарських закупах СБУ», – додало hromadske.
Доповнено. Після виходу новини пресслужба СБУ надіслала ZAXID.NET офіційний коментар щодо розслідування hromadske.
У СБУ зазначили, що всі їхні співробітники дотримують законодавства та подають декларації, фінансові звіти згідно з встановленими строками. Відповідно співробітник СБУ Андрій Падалка з 2019 року щорічно подає декларації через офіційний вебсайт НАЗК. Утім, через повномасштабне вторгнення, з 2023 року у відкритому доступі не відображаються подані декларації військовослужбовців.
Там також заявили, що начальник департаменту господарського забезпечення СБУ Андрій Падалка офіційно вказав у своїх деклараціях дружину Олену Падалку, а також їхню дитину та інші дані, передбачені законом. Також у декларації службовця задекларований належним чином його будинок у с. Проців, який виставлено на продаж понад рік тому.
У СБУ наголосили, що будинок у котеджному містечку «Green Hills» не «оформлений» на матір дружини Андрія Падалки, а дійсно їй належить. Родина матері Олени Падалки багато років займається підприємницькою діяльністю у сфері фармацевтики, також на міжнародному рівні.
Служба безпеки відзначила результати роботи Андрія Падалки, як керівника Департаменту господарського забезпечення СБУ. За час роботи на посаді службовцю вдалось досягнути прозорого та більш ефективного використання бюджетних коштів та їх суттєвої економії. Зокрема понад 20 млн грн було зекономлено під час закупівлі транспортних засобів для СБУ та 146 млн грн зекономили на закупівлі матеріально-технічних ресурсів. ДГЗ відновив всі закупівлі через систему Prozorro, що дозволило здійснювати закупівлі за нижчими цінами та, зокрема, в офіційних імпортерів. Окрім поточної господарської діяльності, ДГЗ зосередився на переоснащенні підрозділів Служби новітніми зразками озброєння за стандартами НАТО.
У пресслужбі додали, що на початку 2024 року СБУ вперше самостійно ініціювала перевірку фінансово-господарської діяльності своїх підрозділів Держаудитслужбою. За її результатами було виявлено окремі недоліки, а двоє експосадовців департаменту господарського забезпечення отримали обґрунтовані підозри.