Зеленський створив делегацію для переговорів щодо збитого в Ірані літака МАУ
Делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін
Президент України Володимир Зеленський створив делегацію для участі у переговорах з Іраном у справі про катастрофу літака «Міжнародних авіаліній України». Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Очолив делегацію заступник міністра закордонних справ Євген Єнін. Заступником глави делегації призначено заступника міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.
Також до складу делегації входять:
- начальник Юридичного управління Державної авіаційної служби України Віктор Андрєєв,
- перший заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький,
- директор Департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України Тамара Андрієва,
- начальник відділу Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Олександр Борисенко,
- директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько,
- заступник начальника Головного слідчого управління - начальник управління організації досудового розслідування Національної поліції Степан Довгун,
- директор Департаменту авіаційних перевезень, аеропортів та міжнародного співробітництва Державіаслужби Сергій Коршук,
- головний спеціаліст Головної інспекції Міністерства оборони України Валерій Трубачов,
- заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Андрій Швець,заступник Міністра інфраструктури України Олег Ющенко,
- начальник відділу управління попереднього розслідування Головного слідчого управління СБУ Ігор Яновський.
Також за згодою у делегацію входять:
- заступник начальника управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Ольга Кориняк,
- заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов,
- директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександр Рувін
При цьому, Зеленський дозволив Єніну вносити за погодженням зміни до складу делегації, залучати для забезпечення роботи делегації працівників державних органів, підприємств, установ, організацій.
Крім того, президент затвердив Директиви делегації України для участі у переговорах з Іраном. У самому указі зазначається, що вони знаходяться під грифом «таємно». Також Зеленський доручив Кабміну забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з участю делегації.
Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.
Іран визнав, що збив український літак, лише 11 січня. 27 січня The New York Times повідомила, що високопоставлені військові Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) протягом трьох днів приховували від президента Ірану Хасана Рухані факт ракетного удару по пасажирському літаку. 14 січня Верховна Рада України поклала повну відповідальність за катастрофу на владу Ірану.
Тегеран відмовляється передати Києву чи іншим країнам бортові самописці збитого літака для розшифровки. Крім того, після публікації в українських ЗМІ розмови диспетчера аеропорту з пілотом іншого літака, який став свідком влучання ракети в український літак, Іран заявив, що припиняє ділитися з Україною доказами в цій справі.
11 березня МЗС України повідомило про те, що Іран погодився передати Україні «чорні скриньки», проте відтоді більше інформації про це не було. У червні заступник міністра закордонних справ з міжнародним і правових питань Ірану Мохсен Бахарванд заявив, що розслідування аварії літака «Міжнародних авіаліній України» майже завершено. За його словами, аналіз самописців літака є єдиним етапом розслідування, що залишився.