Зі Львова завжди краще видно Європу, ніж Росію, - представник Держдуми РФ
4 березня у Львові проходить міжнародна конференція «ЄС - Росія - Україна - у пошуку нових модальностей партнерства», організована «Центром міжнародних та порівняльних досліджень». Для участі у конференції вперше до Львова прибув голова комітету у міжнародних справах Державної думи Російської Федерації Костянтин Косачов.
К.Косячов зазначив: «Я вперше у Львові. Я зі здивуванням з’ясував для себе, що як офіційний представник Росії я мало не один з перших за багато-багато років тут, у Львові. Це цілком не правильно з точки зору російської політики по відношенню до України. Сподіваюся, що і моє сьогоднішнє перебування тут буде якось сприяти виправленню цієї неправильної і нелогічної ситуації».
За словами голови комітету у міжнародних справах Держдуми РФ, «у самій темі зійшлися три вдалі збіги – місце, час і формат». Місце – Львів, місто з якого завжди було краще видно європейських Захід, ніж Росію. І тим важливіше для нас, російських політиків, мати можливість відверто говорити саме тут.
Час, на його думку, обрано вдалий, оскільки для України цей рік є вкрай важливим. «Це рік продовження реформ, які в багатьох аспектах стратегічно визначать її майбутнє. При цьому нове керівництво країни помітно покращило стосунки з Росією, продовжує при цьому заявляти про євроінтеграцію як про головний зовнішньополітичний пріоритет. Вся ця ситуація є в дуже позитивному, на мій погляд, розвитку», - заявив К.Косячов.
Що ж до формату, він заявив: «Ми дійсно маємо говорити про майбутню взаємодію трьох найважливіших гравців? Росії, Європейського Союзу, України, саме у трьохсторонньому форматі. Більше всього, це важливо для України, оскільки значна кількість її зовнішніх і внутрішніх проблем генеруються невідворотністю її тісної взаємодії і з Росією, і з Європейським Союзом. Від знаходження правильних модальностей співпраці в обох напрямах залежить набагато більше, ніж рівень економічного благополуччя громадян. На кону – сама можливість досягнення внутрішнього миру і внутрішньої інтеграції країни».
Голова комітету у міжнародних справах Держдуми РФ вважає, що «посилення одного із зовнішніх векторів сильно напружує, принаймні за нашими оцінками, внутрішні відсили. Така ситуація виникає постільки, оскільки є реальний різноскерований гравітаційний вплив на Україну, який, смію стверджувати, надзвичайно їй шкодить».
За його словами, головне питання для будь-якого форуму з цієї тематики буде неминуче звучати так: «Чи неминуче протиставлення одного з українських векторів іншому?»
«Якщо розглядати це питання у парах: одна пара Україна - Росія, друга – Україна –Європейський Союз, то, швидше за все, відповідь не з’явиться. Точніше, будуть різні відповіді, які просто час від часу доводитиметься виносити на вибори, щоб кожного разу одна, трошки більша, половина перемагала другу, трошки меншу, половину, і часто лише до наступних виборів, – зауважив К.Косячов. - Але це системна проблема, яка не вирішується надіями одних ентузіастів перемогти інших. І вирішення потрібно, очевидно, шукати на таких напрямах: всередині, як бачиться це з російської точки зору, пріоритет орієнтації має бути не на безумовному просуванні в одному з напрямків, на шкоду другому, а на власні українські інтереси».
Він додав: «Зрозуміло, різні сили розуміють ці інтереси по-різному, але самі відмінності у поглядах підтверджують, що Україні життєво важливо взаємодіяти і на ході, і на Заході. А це, своєю чергою, означає, що вимагає перегляду вся попередня модель взаємовідносин трьох суб’єктів. Я цілком свідомо називаю Україну рівноправним з ЄС і Росією суб’єктом для європейського процесу. Вона територіально є меншою за них, але за своїм значенням Україна може виявитися визначальною, оскільки претендує на місію або яблука розбрату, або каталізатора і вирішального елемента інтеграції».