Зоозахисники вимагають переатестації працівників ЛКП «Лев» через надмірну жорстокість
Представники зоозахисного руху у Львові вимагатимуть від ЛКП «Лев» переатестації працівників, оскільки вони «навчені вбивати тварин». Також вимагатимуть звільнення начальника ветеринарного відділу Олега Юзьківа та підпорядкування усіх питань, пов’язаних із поводженням з тваринами, управлінню екології Львівської міськради.
Про це у вівторок, 1 липня, зоозахисники заявили під час прес-конференції з приводу ситуації з тваринами на ЛКП «Лев».
Зоозахисники планують звернутися до львівського міського голови Андрія Садового. За словами активістки Львівського товариства захисту тварин Ольги Сидор, підприємство працює в режимі знищення тварин. Собак відловлюють навіть за межами Львова, звозять до притулку, де проводять евтаназію.
«Працівниками є люди, які роками звикли вбивати тварин. Неодноразово порушувалося питання про їх компетентність», – розповіла Сидор.
Директор ЛКП «Лев» Богдан Марків, який очолив підприємство у жовтні минулого року, зазначив, що чимало тварин усипляють через те, що їх немає де утримувати.
«У вольєрах одночасно можуть перебувати близько 50 тварин. Щорічно відловлюється близько 900 –1000 собак. Частину з них підбирають мертвими. Близько 250 тварин влаштовують у сім’ї. Із близько 550 – проводять евтаназію», – розповів Марків.
По-іншому, за його словами, підприємство діяти не може, бо працівникам не буде чим платити заробітну плату.
«У нас є угода з ЛМР про те, що ми відловлюватимемо до 100 тварин щороку. За це міськрада платить гроші», – зазначив директор ЛКП «Лев».
Однак він додав, що цього року кількість тварин, які будуть стерилізовані, вакциновані та відпущені на волю збільшиться на 30–40%, оскільки додатково вдалося отримати 380 тис. грн. 60 тис. із них буде витрачено на стерилізацію. За його словами, упродовж червня цього року ЛКП «Лев» було прилаштовано у добрі руки 23 безпритульні тварини. Ще 3 – простерилізовано.
Зазначимо, що на фінансування підприємства у цьому році передбачено 680 тис. грн. Назвати суму коштів, яка потрібна на стерилізацію однієї тварини, директор ЛКП не зміг. За його словами, медичні препарати постійно дорожчають. Цього року вони зросли приблизно на 50%. Минулого року на стерилізацію однієї тварини витрачали 328 грн.
Як зазначають представники зоозахисних організацій, на підприємстві є чимало проблем. Так, їжу для собак і туші мертвих тварин утримують в одному холодильнику; працівники не мають спеціалізованого одягу, вольєри переповнені. Крім того, собак відловлюють далеко за межами населених пунктів, що збільшує ризик зараження сказом як працівників, так і тварин, що перебувають у притулку.