15 років Путін при владі

Країна, де ніколи не буде бідних

БлогиАнтон Орєх , 17 грудня 2014 297
Антон Орєх
журналіст "Радіо "Ехо Москви" (Росія)

Інші блоги автора

Ольга Голодець повідомила, що в Росії 16 мільйонів бідних. Я думаю, що це неправда. Тому що бідністю у нас називається справжні злидні. Як інакше назвати прожитковий мінімум, який становить 8000 рублів? Що можна купити на цю суму? Сьогодні на цю суму ще можна купити сто доларів одним папірцем. Але сто євро купити вже не можна. А скоро на ці 8000 не можна буде купити взагалі нічого. Ми стрімко наближаємося до того моменту, коли гроші стануть дешевше паперу, на якому вони друкуються, коли за рубль перестануть давати валюту і почнуть давати в морду. Ці слова були сказані, до речі, ще в позаминулому столітті. Але позаминуле століття мене цікавить менше. Мене цікавить, що відбувалося в країні в останні 15 років.

15 років Путін при владі. 15 років - це майже стільки, скільки вистачило Радянському Союзу, щоб з післявоєнної розрухи піднятися до польоту Гагаріна в космос. А зруйнованій тієї ж війною Європі повернутися до абсолютно нормального людського життя, нехай і без космосу. 15 років Китаю вистачило, щоб перетворитися на світову супердержаву і завалити весь світ усіма товарами, які тільки є. Що за цей час зробили ми? Ми за цей час повернулися до прекрасного 1998 році, зробивши повне коло падіння. І всі ці роки нам не втомлювалися нагадувати, як погано, бідно і страшно нам жилося в 90-ті. Що ж такого було в ті десять «лихих» років, що великий, геніальний Путін не зумів подолати їхні наслідки і за свої п'ятнадцять. Почім там нині нафта? За шістдесят з чимось? Та в лихі 90-ті про 60 доларах за барель ми могли тільки мріяти! Все це моторошне десятиліття нафта коштувала десь у півтора-два дешевше.

А тепер виявляється у нас 60 доларів - трагедія. Зате, кажуть, це шанс налагодити своє виробництво і створити робочі місця. А своє виробництво і робочі місця - це ж теж боротьба з бідністю, вірно? Ну так що ж вам, зараза така, заважало всі ці роки розвивати виробництво і створювати місця? Коли нафта була і по 120 і навіть по 150! Але ви ні чорта для цього не робили. Ви жили, як паразити. Ви управляли країною, як паразити. Ви вирішили, що куди простіше, ніж перемогти бідність і дати людям роботу - це нескінченне викачування надр і накачування своєї кишені і кишені своїх приятелів. І тепер ви не знаєте, що робити, зате знаєте, що бідних буде більше. А знаєте, звідки у нас бідність? Чи не буде багатства в країні, де національна валюта валиться з диким рекордом, а глава уряду пише величезну статтю, цілком присвячену Україні. Де Президент обіцяє покарати валютних спекулянтів і негайно його приятель Сечин отримує 625 мільярдів рублів. Де я в ефірі рідної радіостанції чую важливого громадянина, який із захопленням повідомляє, що ми зробили якихось бойових літаків більше, ніж Америка. У цього громадянина, у цього президента і прем'єра - своя особиста країна, де немає і не буде бідних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук