Адвокатові українського народу встановили пам’ятну дошку.
Таблиця Куроню
"Слава приходить після смерті". Ці слова не про Яцека Куроня, польського дипломата українського походження, який попри все хотів примирення братніх народів, українського та польського.
Адже його шанували і за життя. Тепер же ж на львівському будинку, де мешкали колись батьки політика, встановили пам’ятну дошку.
Пам’ятну дошку відкривають рідні Яцека Куроня та львівський дисидент Мирослав Маринович. Саме в цьому будинку на Стрийській, 38 колись мешкала родина Куронів. Однак про це навіть не здогадувалися бабусі з цього під"їзду.
З’їхалося чимало польських журналістів та колег дисидента. Прибули навіть з Варшави.
Ян Літинський разом з Куронем відсидів у в’язниці за "антирежимну діяльність" в Польській Народній Республіці. Яцек відбув тоді 9 років тюрми.
Цього польського політика та державного діяча в нас називали "адвокатом українців". Адже уродженець Львова на початку нового тисячоліття засуджував на шпальтах "Газети Виборчої" офіційну позицію Варшави щодо цвинтаря Орлят на Личаківському кладовищі. Куронь був певен: досить вже розбрату поміж українцями та поляками.
У листопаді дві тисячі другого, в річницю проголошення ЗУНР, Яцек Куронь спільно з львів'янами молився на могилах Січових Стрільців та Орлят на Личакові. За заклики до українсько-польського порозуміння йому присвоїли звання "Почесний громадянин Львова" та "Галицький лицар".
А вигартувався такий сильний характер ще у дитинстві.