Анджей Дуда вкотре звинуватив УПА і дивизію «Галичина» в геноциді поляків у Гуті Пеняцькій

«Геноцид був одним з найбільших у кількарічній низці злочинів, яку ми називаємо різаниною польського населення на Волині, Поділлі і Львівщині»

Поминальні заходи біля меморіалу 2016 року

У Бродівському районі Львівської області 24 лютого відбулася жалобна церемонія, присвячена пам’яті жертв масового вбивства в Гуті Пеняцькій, яке сталося 28 лютого 1944 року. Президент Польщі Анджей Дуда написав у листі до учасників заходу, що в Гуті Пеняцькій відбувся акт геноциду, та звинуватив у цьому вояків дивізії СС «Галичина» та бійців УПА.

«Геноцид, який тут здійснили солдати дивізії СС «Галичина» та Української повстанської армії, був одним з найбільших у кількарічній низці злочинів, яку ми називаємо різаниною польського населення на Волині, Поділлі і Львівщині», – вважає президент Польщі, лист якого під час вшанування прочитав президентський міністр Адам Квятковський, інформує «Польське радіо».

«Єдиною «виною» жертв була польська мова і ідентичність, вірність традиції і любов до Батьківщини. Їх вбили, бо вони були поляками», – переконаний Дуда.

Анджей Дуда у зверненні нагадав слова президента Лєха Качинського, який був у Гуті Пеняцькій десять років тому і закликав до примирення Польщі і України.

«Він говорив про важку правду, про те, що тут сталося. Про вплив тоталітарних держав на суперечки, які ділять народи, і про болісну рану у серцях, яка відбилася тінню на наших відносинах. Він закликав до примирення, солідарності і творення спільного ліпшого майбутнього, дружби і миру. Його заклик до молитви словами «пробач нам провини наші, як і ми пробачаємо винуватцям нашим» через ці десять років лишається актуальним і надалі», – зазначив Дуда.

Нагадаємо, це вже не перше звинувачення з боку Анджея Дуди, яке зачитує Адам Квятковський під час скороботних заходів до роковин масового вбивства у селі Гута Пеняцька.

У лютому 2018 року держсекретар канцелярії президента Адам Квятковський зачитав звернення президента Польщі Анджея Дуди, у якому звинуватив українських націоналістів у «геноциді» поляків.

Опісля депутати Львівської облради звернулись до МЗС та СБУ із закликом визнати Квятковського персоною нон ґрата в Україні. Однак 2019 року він знову приїхав на Львівщину.

Гута Пеняцька (нині село Голубиця у Бродівському районі на Львівщині) була зруйнована у 1944 році. На згадку про вбитих мирних мешканців був встановлений меморіал, який у 2017 році підірвали невідомі та розмалювали нацистською символікою. Його відновили протягом місяця коштом місцевої громади. Через два місяці після цього інциденту невідомі розмалювали образливими надписами та нацистською свастикою меморіал розстріляним у роки Другої світової війни полякам у колишньому селі Гута Пеняцька.

Як пише «Історична правда», 28 лютого 1944 року німецькі карателі знищили все польське село Гута Пеняцька (172 господарства) і вбили всіх мешканців (за різними оцінками, від 500 до 800 осіб, включно з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів утекти,

Низка польських дослідників покладали відповідальність за винищення Гути Пеняцької на підрозділи дивізії військ СС «Галичина». За твердженням дослідника Андрія Боляновського, в той час там не діяв жоден із куренів цієї дивізії. Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП).

Причиною каральної акції були втрати окупантів через активну діяльність радянського партизанського загону в районі села незадовго до того.

До слова, про те, як через невдалу історичну політику українсько-польські відносини зайшли у глухий кут можна прочитати в статті «І знову Польща» та «Польща – Україна: наука, політика та взаємні упередження».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук