Азербайджан попросив Україну не випускати вірмен до Нагірного Карабаху
Генеральна прокуратура Азербайджану звернулася до урядів ряду країн, зокрема України, із закликом «не допустити виїзду» етнічних вірмен добровольцями в Нагірний Карабах.
Як повідомляє «УНН» з посиланням на прес-службу відомства, Вірменія нібито збирає нові сили після втрати позицій і закликає вірмен, що живуть за кордоном, взяти участь в конфлікті в Нагірному Карабасі.
В Азербайджані заявили, що згідно з Резолюцією 2178 (2014 року) Радбезу ООН добровольці можуть вважатися «іноземними бойовиками-терористами», і зарубіжні країни не мають виключати, що вони стануть «реальною загрозою», якщо отримають бойові навички.
Звернення розіслали генеральним прокурорам США, Канади, Австралії, Німеччини, Росії, Грузії, України, Білорусі, Узбекистану, Уругваю, Іраку, Ірану, Аргентини, Бразилії, Болгарії та Польщі, а також міністрам юстиції Лівану, Греції, Сирії та Франції.
Зауважимо, що наразі у Вірменії оголосили загальний призов військовослужбовців. Це сталося після того, як повномасштабні бойові дії між вірменськими та азербайджанськими військами на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі поновилися в ніч на 27 вересня. Азербайджан і Вірменія ввели військовий стан і оголосили мобілізацію резерву.
Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном
Військовий конфлікт між Вірменією й Азербайджаном триває вже понад 30 років. Регіон, значна частина жителів якого вірмени, в радянські часи входив до Азербайджанської РСР.
Азербайджан на початку 1990-х років втратив контроль над територією Нагірного Карабаху та семи районів у результаті конфлікту.
Нагірно-Карабаська республіка або республіка Арцах була створена після референдуму в 1991 році. Однак Азербайджан не визнає незалежності Нагірного Карабаху та вважає, що ця територія була окупована Вірменією.
Карта конфлікту у Нагірному Карабаху
Зранку 27 вересня на кордоні Азербайджану і Вірменії, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують один одного в провокації конфлікту.
Наразі є загиблі й поранені серед цивільних і військових з обох сторін.
Обидві країни звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і заявляють про бойові втрати і жертви серед цивільних і військовослужбовців. За даними і Баку, і Єревана, противник використовує важке озброєння і найманців.
Міжнародне співтовариство закликало Вірменію і Азербайджан негайно припинити військові дії і сісти за стіл переговорів. 3 жовтня Вірменія і Азербайджан заявили про готовність до мирних переговорів за посередництва ОБСЄ.