Будівництво на Задорожньому взялись перевірити місцеві посадовці

Головні новини Львова за 24.03Ірина Панчишин, 24 березня 2015, 20:01 1713 0

Журналісти «Головних новин Львова» продовжують стежити за історією довкола озера Задорожнє. Нагадаємо, єдиний безкоштовний шмат пляжу відгородили від світу триметровим парканом. Минулого тижня з'ясовувати ситуацію взялись і місцеві посадовці.

Щоно кар'єр перетворився в озеро, тут почали з’являтися незаконні будівництва та самозахоплення території.  

«Це проблематичне питання доступу до води, якісь конфліктні ситуації по доступу до води, по незаконному будівництву, по загороженню, воно в нас ведеться вже не один рік», — зауважує голова Миколаївської районної адміністрації Василь Шимко.

«Станом на сьогодні — це все, що є тут — це самобуд. Ми постійно звертаємося до інспектуючих служб. Зокрема, остання відповідь від ІДБАК, вони вказали, що тут порушень немає, а щоб вони їх визначили, вкажіть будь ласка їх ім'я, прізвище», — каже керівник відділу містобудування та архітектури Миколаївської РДА Орест Танішевський.

Мешканці кажуть, їх повністю відрізали від водойми.

«Де є виламаний паркан, бляха є виламана, є люди літом, які ходили на озеро — поламали. Щоби дойти до озера. Безкоштовного, взагалі, ніде нема. Я вже 60 років маю і не маю права доступу до води», — скаржиться місцева мешканка пані Анна.

«Ми зверталися весною минулого року до підприємців, які тут орендують земельні ділянки. І ні один з них не заперечив, що хто хоче дійти до озера, що вони закривають перед ним ворота», — пригадує сільський голова Гонятичів сільський голова Гонятичів.

Зі слів адвоката орендарів виходить: вони не стільки підприємці, як благодійники. Адже весь заробіток використовують на прибирання, та облаштування пляжів.

«Це не можна назвати бізнесом, бо впринципі доходів з того ніхто не отримує, окрім того, що сплачується в міський бюджет, скільки там береться декілька з людей гривень, це навіть не за те, що входять, а за облаштування благоустрою, за те, що тут прибирають, вивозять сміття», — каже адвокат фірми-орендаря Назар Туркоцьо.

Втім, раніше, скаржаться мешканці, до озера можна було підійти із того боку, де тепер стоїть триметровий паркан. За ним — будівництво та  чотири земельні ділянки різних власників — розповідає представник одного із них.

«Є чотири ділянки, відповідно, є чотири правовстановлючих документи на землю і окремо є документ з інспекції — повідомлення про початок підготовчих робіт», — повідомив адвокат власника земельної ділянки Володимир Сабат.

Втім, роботи не такі вже й підготовчі. За парканом вже щонайменше риють котлован.

«Котловани — це вже виконання будівельних робіт, відповідно це до обєкту, які відносяться до третьої категорії складності, а на четверту категорію видаються дозвільні документи», — пояснив директор департаменту держархбудінспекції Роман Желих.

Тим часом райадміністрація проситиме Держархбудінспекцію перевірити законність забудови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук