Через погану асиміляцію з Польщі депортують багатодітну українську сім'ю
Місцеві активісти намагаються врятувати українців від примусового виселення та звертаються до президента країни
До теми
Влада Польщі планує депортувати з країни багатодітну родину українських переселенців. Офіційною підставою є те, що мігранти з України впродовж чотирьох років не асимілювалися та, як вказано у матеріалах перевірки, не ходять до сусідів на каву.
Як пише місцеве видання Wiadomości, родина Вадима та Олени Копищиків разом із 1о дітьми переїхала до Польщі ще 2015 року. В Україні вони жили поблизу окупованого Криму і після захоплення півострова не почувалися в безпеці, тож вирішили виїхати з країни. Копищики продали на батьківщині майно та переселилися до Нижньосілезького воєводства Польщі. У місті Легниця вони купили житло. Згодом батьки влаштувалися на роботу, а діти пішли до польської школи.
Однак нещодавно до них прийшов представник прикордонної служби та повідомив, що сім’я невдовзі має залишити Польщу через порушення законодавства. За його словами, вони не пройшли асиміляційної перевірки, яку здійснили правоохоронці, опитавши сусідів Копищиків. Суть перевірки, зокрема, була у тому, що сусідів питали про те, чи зустрічаються вони з українською родиною за кавою. Негативні відповіді були підставою для ухвалення рішення про депортацію.
Gazeta Wrocławska також повідомляє, що у родини сплив термін дії посвідчення про тимчасове перебування в Польщі.
«Термін дії тимчасового посвідчення особи іноземця, виданого комендантом прикордонного поста в Легниці через заяву про надання статусу біженця, виданий іноземцями, закінчився. Крім того, було встановлено, що іноземці не покидали Польщу після отримання рішення про відмову в наданні статусу біженця та про відмову в наданні додаткового захисту», – повідомила працівниця польської прикордонної служби Йоанна Конєчняк.
Олена Копищик запевняє, що за тиждень до цього вона звернулася до воєводи за продовженням дозволу на тимчасове перебування, однак відповіді наразі не отримала.
Родину мали б депортувати за два тижні після ухвалення рішення, проте оскільки їхні діти навчаються в місцевих школах, термін примусового виселення відклали до 30 червня 2019 року, себто до дня закінчення навчального року.
Копищики вже звернулися до голови Управління у справах іноземців і намагаються оскаржити рішення, яке зобов’язує їх залишити територію Польщу. На допомогу українцям прийшли також сусіди і вчителі, які намагаються зарадити депортації. Наразі люди збирають підписи для петиції до президента країни Анджея Дуди, з вимогою скасувати рішення про виселення.
«Я читав документи від прикордонників, причиною відсутності асиміляції було те, що вони не йдуть до своїх сусідів на каву. Я не знаю як ви, але я також не ходжу до сусідів на каву», – розповів ініціатор акції підтримки Пьотр Будзяновський.
Самі Копищики стверджують, що ж хотіли залишитися в Польщі назавжди.