Через несанкціоновані стоки у львівському озері загинула риба
До теми
Екологічні інспектори, реагуючи на звернення на «гарячу лінію» Львова, 9 березня здійснили виїзд до приміського селища Лисиничі, де у потічку, що витікає з каскаду озер на Тракті Глинянському, загинула риба. Результати аналізу відібраних проб води свідчать, що причиною гибелі карасів стали несанкціоновані стоки. Про це ZAXID.NET повідомила начальник відділу лабораторного контролю Держекоінспекції у Львівській області Тетяна Бондарчук.
У відібраних пробах води виявили перевищення хімічного споживання кисню у 4 рази, азоту амонійного – у 5 разів, заліза – у 2 рази, а миючих засобів – у понад 10 разів.
«Усе це показує, що через скидання в озеро неочищених стоків відбулося зниження рівня розчиненого кисню, внаслідок чого й загинула риба. Стоки можуть бути як і від мешканців Лисинич, у них від приватних садиб відведені труби, так і від каналізаційної насосної станції», – зазначила Тетяна Бондарчук.
Селищний голова Лисинич Мирон Бедрій уточнив, що під час перевірки було зафіксовано загибель 91 карася, а на наступний день у селищі розповсюдився сморід.
«10 березня селищний депутат Тарас Грабар викликав правоохоронців з Личаківського відділу поліції Львова. Поліція теж здійснювала перевірку», – уточнив він.
У струмкув Лисиничах, що витікає з озера на Тракті Глинянському, загинула риба. Фото Тараса Грабара
Каналізаційна насосна станція, як повідомили в ЛКП «Львівводоканал», використовується «Агрофірмою «Провесінь».
Цього тижня екоінспектори мають намір відвідати «Агрофірмою «Провесінь», щоб завершити перевірку, повідомив начальник профільного відділу Держекоінспекції у Львівській області Михайло Федевич.
«Риба загинула внаслідок стоків. Щоб визначити збитки, треба встановити, хто відповідальний, скидав стоки: мешканці Лисинич чи агрофірма «Провесінь», тому ще буде перевірка на фірмі. На сьогодні перевірка незавершена», – сказав Михайло Федевич.