Член Синоду Грузинської православної церкви висловився на підтримку Помісної церкви в Україні

Митрополит Чкондідський Петро (Цаава) заявив, що підтримує українські автокефалію

Питання автокефалії православної церкви України обговорювалося 21 червня на засіданні Священного Синоду Грузинської православної церкви (ГПЦ), проте ухвалу з цього питання грузинські ієрархи ухвалять згодом. Один з митрополитів церкви публічно висловився за надання незалежності для української церкви. Про це інформує агенція «Новости-Грузия».

«Церква вивчає питання (про автокефалію, – ред.), постанову буле ухвалено згодом», – повідомив після засідання владика Зосима журналістам.

Зазначається, що Священний Синод посів розумну позицію з питання автокефалії церкви України, яка полягає в тому, що дискусія з цього питання відбудеться після того, як Вселенський патріархат прояснить свою позицію, – розповів митрополит Чкондідський Петро (Цаава) після завершення засідання Синоду.

Згідно з особистою позицією митрополита Петра, Україна повинна мати незалежну церкву.

«Моя особиста думка – в України має бути незалежна церква, і вона не має згадувати в молитвах першого ієрарха країни-завойовника (голову РПЦ патріарха Кіріла, – ред.) і не має перебувати в його церковному підпорядкуванні, але звичайно ж, процесуально це питання розтягнеться в часі», – повідомив митрополит Чкондідський Петро (Цаава).

Як писав ZAXID.NET, напередодні засідання Синоду до Патріарха Грузії Іллі ІІ з візитом прибула делегація Вселенського Патріархату, щоби, зокрема, обговорити українське питання.

Раніше Патріарха Грузії відвідав голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Тоді він обговорив питання щодо підтримки автокефалії України з Президентом Грузії, Головою Парламенту та Святішим Патріархом Іллею ІІ, тому що «підтримка Грузинською Православною Церквою української автокефалії є дуже важливою».

Через останні події навколо української церкви, 4 червня патріархію Грузії з одноденним візитом відвідав голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви, митрополит Іларіон (Алфєєв). Як пояснили в патріархії, метою візиту було ознайомлення з позицією РПЦ подій навколо Української Церкви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук