Cміття не туди або Яка різниця, хто вивозить львівські відходи
Інші блоги автора
- Підсумки ТПВ 2022. Як живе «сміттєва» сфера у Львові 31 груд 2022, 16:32
- Трохи про сміття під час воєнного стану 12 трав 2022, 14:19
- Зима vs сміття – що треба знати львів’янам 25 січ 2022, 15:09
До теми
Понад тиждень тому відбулися обшуки у підприємствах Львова, які займаються вивезенням відходів у місті. Тема сміття в місті – майже політична, тож частина медіа заговорили про чергову нібито аферу в місті в якій зав’язані перевізники ТПВ та не розібравшись у ситуації впевнено звинуватили у цьому фірми, які збирають відходи у Львові. Розставимо крапи над «і».
Отже, правоохоронці Львівщини заявили, що викрили масштабну схему розкрадання бюджетних грошей при вивезенні твердих побутових відходів. Якщо коротко: сміття перевізники нібито викидали десь на Львівщині, а в документах зазначали, що відвозили на далекі відстані. На зекономленому пальному, за здогадками поліції, відбувався незаконний заробіток, адже місто оплачує вивіз сміття до місць утилізації.
Завітали з обшуками і до нашої компанії, як лідера ринку, і до інших фірм, які збирають міські відходи.
Тепер перейдемо до деталей. Поліція підозрює у таких махінаціях перевізників сміття. Це ключове словосполучення у цій історії. Коли йдеться про «перевізників сміття», це не завжди означає, що йдеться про тих, хто його збирає.
«ГрінЕра Україна», як і деякі наші конкуренти на ринку, не є перевізниками – ми не займаємося вивезенням відходів на полігони за межі області. Ми лише збираємо відходи у Львові, сортуємо та перевантажуємо їх (увага!) на машини вже згаданих перевізників.
Умовно, коли ми зібрали сміття зі Львова, воно стало наше. Коли ми його передали перевізнику – це його сміття. На цьому етапі відповідальність за перевезення відходів несе підрядник який має довезти сміття до місця утилізації.
З підрядниками-перевізниками маємо офіційні договори. Це фірми, у яких є великогабаритний транспорт (фури/зерновози). Саме ці перевізники забирають змішані відходи з нашої перевантажувальної. «ГрінЕра Україна» має угоди з утилізаторами і надає перевізникам товаро-транспортні накладні, куди везти це сміття.
Вивіз відходів у Львові після «сміттєвої кризи» значно контрольованішим: кожен виїзд авто з перевантажувальної станції, заїзд на ваги та доставка до місць утилізації є чітко реглементований товарно-транспортними накладними, контроль за автомобілями цих перевізників здійснюється за допомогою GPS-навігації. Ці дані передаються до міського департаменту поводження з ТПВ, у якому цілий штат займається звіркою всіх документів електронного та паперового обігу включаючи інформацію GPS-трекерів.
Водночас, у медіа час від часу з’являються повідомлення про виявлене «львівське сміття» у невідповідних місцях, наводить на думку, що диму без вогню не буває.
Компанія «ГрінЕра Україна» заперечує свою причетність до таких звинувачень. З 2016-го року сума загальних інвестицій компанії, у тому числі в інфраструктуру Львова, склала майже 3 млн дол, працюємо із соціальними проектами, популяризуємо сортування відходів та прагнемо до впровадження світових практик поводження з ТПВ. Тож нам не байдужа ситуація, що склалася. Зі свого боку ми ініціювали внутрішню перевірку ситуації. І «ГрінЕра Україна», як відповідальна компанія готова максимально сприяти розслідуванню цієї історії.