Зима vs сміття – що треба знати львів’янам
Колонка засновника компанії «ГрінЕра Україна» Богдана Михалуся
Інші блоги автора
- Підсумки ТПВ 2022. Як живе «сміттєва» сфера у Львові 31 груд 2022, 16:32
- Трохи про сміття під час воєнного стану 12 трав 2022, 14:19
- Яким був рік компанії «ГрінЕра» у цифрах 24 груд 2021, 08:30
Зима саме у розпалі. Мороз, сніг – усе, як має бути (хоч дехто і скаржиться на несприятливі погодні умови, а на дорогах треба бути обережними).
Зима сигналізує нам, що буде тривалий святковий період, та навіть після завершення свят у родині «спалахують» застілля. Цей період є теплим і затишним для більшості. Однак для нашої компанії цей час є також своєрідним викликом: як впоратися з вивезенням твердих побутових відходів, незважаючи на свята і погоду?
Тож підготував для львів’ян кілька порад. Їхнє виконання допоможе нам швидше і якісніше вивозити сміття, а містянам - відчувати затишок і чистоту в їхніх дворах чи поблизу офісів.
Викидати правильно
Новорічні свята. Один бік медалі – подарунки, застілля, довгі розмови ввечері, перегляд кінофільмів. Інший бік стосується нас: упакування від презентів, пакети від продуктів, обгортки від страв. У час різдвяних свят кількість відходів суттєво зростає, тож саме час подумати над тим, як правильно викидати непотрібне.
Перша порада – складати все акуратно: стискати пляшки, розбирати упаковки, складати все дбайливо і не ставити пакетів біля контейнерів. Часто це ускладнює роботу екіпажів – не лише взимку. Якщо ви бачите переповнений бак, варто зателефонувати перевізнику.
А ще варто не забувати про сортування сміття. І звідси вже випливає друга зимова порада.
Викидати екологічно
Сортувати, незважаючи на те, що зима. Ми забираємо всі відходи, в тому числі і органіку (там, де є змога це зробити). Після застіль, про які багато написано вище, залишається багато речей, які можна відправити на переробку: скло, пластик, папір. Тож не варто нехтувати сортуванням. Навіть якщо доведеться виносити кілька пакетів, навіть якщо під час «перебіжки» до сміттєвого майданчика трохи зимно.
А ще роздільне викидання сміття – це також і про будівельні відходи, які категорично заборонено викидати до загального смітника. Наслідком буде зламаний контейнер або ж пошкоджена плита, тож викидати вже звичне сміття стане ще тим викликом для інших: бак заберуть на ремонт, інші будуть переповненими, це спричинить чимало клопотів. Щоб викинути такі відходи, ви можете звернутися до перевізника або ж скористатися міськими сервісами.
Викидати ялинки
Один з найважливіших пунктів, про який ми не втомлюємося нагадувати львів’янам. Свята завершилися, головну ялинку міста розібрали… Прийшов час містянам теж завершувати новорічну атрибутику в домівках.
Зараз у нас є змога цивілізовано утилізувати ялинки після новорічних свят. Їх можна просто залишити біля баків – і спеціальний екіпаж забере їх на компостувальну станцію. Там зі святкових дерев створять добриво. Головне – не вкидати ялинок до сміттєвих контейнерів. Там вони захаращуватимуть простір точно так, як це працює з будівельними відходами.
Така утилізація вже дає свої плоди: за кілька днів збору на компостування надійшло майже 15 тонн різдвяних ялинок. І ще є час, аби розібрати дерево та віддати його на благу справу для всього міста.