Трохи про сміття під час воєнного стану
Сортування сміття дозволяє використати сировину повторно і перетворити її на кошти, які «не згорають»
Інші блоги автора
- Підсумки ТПВ 2022. Як живе «сміттєва» сфера у Львові 31 груд 2022, 16:32
- Зима vs сміття – що треба знати львів’янам 25 січ 2022, 15:09
- Яким був рік компанії «ГрінЕра» у цифрах 24 груд 2021, 08:30
24 лютого наше життя справедливо поділилось на «до» і «після». Перші дні ми були розгублені, перші тижні ми допомагали країні, як могли. Тепер намагаємося відновити залишки «нормального» життя. При цьому не перестаємо допомагати і моніторити стрічку новин, прокидаючись чи засинаючи. Ми пам’ятаємо, що боротьба триває і завершиться, здається, ще нескоро.
Компанія «ГрінЕра» не переривала своєї діяльності. Ми працюємо у майже звичному для нас режимі. Шукаємо добрих підрядників, знаходимо нових клієнтів, сортуємо і робимо так, аби місто було чистим. Кінець лютого, як і наступні тижні весни, став для нас викликом: побільшало «нових» містян, отже, побільшало й відходів. Тож для львів’ян цієї нелегкої весни ми маємо кілька порад, які допоможуть нам підтримувати наше гостинне місто у чистоті та затишку.
Сортування
«Сортування в час війни». Чи могли б ми собі таке уявити? Однак воно є дуже важливим – і в мирний, і у воєнний час. По-перше, наша екологія страждає від війни. Їй не потрібні додаткові втрати. По-друге, таку сировину можна використати повторно. Перетворити її на кошти, які «не згорають».
У нас із вами точно є така можливість. Ми встановили 183 контейнери для скляних відходів, 115 баків для іншої вторсировини (пластик, папір та метал) і ще окремо 322 сітки для пластику. Можна піти далі і сортувати й органіку. Для цього у Львові є 252 контейнери. Все решта йде у баки зі змішаними відходами, яких у місті є 1376.
Ми були на правильному шляху, мусимо на нього повернутися. Є ще один важливий нюанс, і його варто винести окремим пунктом.
Скорочення відходів
Побільшало львів’ян та новоспечених мешканців області. За останніми даними, наш регіон прийняв 235 тисяч переселенців. І це лише офіційна інформація про людей, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи. Є ж такі, які приїздять до рідних, друзів, знайомих. Більшає людей – більшає й сміття. Тому суттєвою є у цей час мінімізація відходів.
Ми говоримо про це вже не вперше. Однак зараз це як ніколи важливо. Використовувати багаторазові тари. Купувати стільки продуктів, скільки можете спожити. Бути свідомими в одязі, в технологіях, у побуті. Все це в купі дозволяє нам захистити природу – ось найважливіше. Друге за важливістю – мінімізація сміття допомагає підтримувати чистоту на належному рівні.
Оплата послуг
Сміттєві майданчики, нові баки, фракції для сортування й подальша переробка. Зарплата екіпажам, які щодня, незалежно від обставин, допомагають робити місто чистим.
Є ще один нюанс, який наразі, на жаль, оплата від мешканців не покриває. Це паливо. Яке зараз є дуже дорогим і в дефіциті. Ми сподіваємося, що незабаром воно з’явиться і ціни стануть адекватними, однак поки робимо те, що в народі називають «тугіше затягнути паски».
У нашої компанії – 10 сміттєвозів, 5 фур, на полігонах працюють 3 бульдозери, 2 екскаватори і 4 самоскиди. Всі вони «їдять» дизпаливо у великій кількості. Однак якщо будете вчасно і в повному обсязі сплачувати рахунки, ці втрати стануть трохи меншими.
Загалом як підсумок – продовжуємо робити місто чистим! Однак дуже, як ніколи раніше, потребуємо вашої допомоги та підтримки.