Українське сміття VS європейськість: на якому етапі ми перебуваємо?
Інші блоги автора
- Підсумки ТПВ 2022. Як живе «сміттєва» сфера у Львові 31 груд 2022, 16:32
- Трохи про сміття під час воєнного стану 12 трав 2022, 14:19
- Зима vs сміття – що треба знати львів’янам 25 січ 2022, 15:09
Нещодавно команда компанії «ГрінЕра Україна» відвідала екологічну виставку «Ecomondo» в Італії. Це найакредитованіша платформа для регіону Південної Європи та Середземномор'я з валоризації та повторного використання матеріалів.
Тут велику увагу надають галузі промисловості майбутнього, яку також називають Green Economy. На виставці фахівці представили широкий спектр технічних можливостей, систем, обладнання та послуг для вирішення складних конкретних екологічних проблем. Ярмарок загалом надає найкращі можливості для знайомства з інноваціями та пошуку контактів із компаніями цього сектору. Ecomondo відбувається щороку, цього разу відбулася виставка в Ріміні наприкінці жовтня.
Для нас «Ecomondo» - це 500 годин конференцій, семінарів, знайомств. На виставці представили понад 1000 екологічних брендів. Не обійшлося і без участі нашої компанії. Наш партнер Nord Engineering презентував нас у відеоформаті.
На порядку денному цього року були циркулярна біоекономіка, водні ресурси, обробка відходів та зелена економіка - достатньо молодий напрям в економічній науці, який наголошує на тому, що економіка є залежним компонентом природного середовища, в якому вона існує. Тем назбиралося чимало, і, хоч на перший погляд вони здаються складними, насправді стосуються нашого побуту: як ми поводимо себе з відходами, природними ресурсами, як намагаємося запобігти глобальній зміні клімату.
З виставки, розмов і топ-тем, які обговорювали напередодні кліматичного саміту у Глазго, трохи ширше дивимося на ситуацію в Україні.
По-перше, ми на правильному шляху. Україна з кожним роком починає все більше дбати про екологію. І це добре помітно на прикладі Львова: створення компостувальної станції, якій навіть вдається заробляти на органічних відходах, сортування поблизу будинків, громадські ініціативи, що намагаються запобігти негоді. Повільними, але впевненими кроками Львів рухається до побудови сміттєпереробного заводу.
Але є і другий, дуже важливий аспект: соціальна відповідальність і громадянська свідомість. Нам - і бізнесу, і владі, слід активніше проводити кампанії з поводження із відходами. І тут не йдеться лише про сортування сміття - перш за все про його скорочення. За певними даними, Україна входить у десятку країн рейтингу з найбільшим обсягом сміття на людину.
Що ми можемо з цим робити? Скорочувати кількість відходів. Це стане своєрідною допомогою для екології в України. Влада й приватні підприємства займуться тим, аби в населених пунктах було чисто. Однак без допомоги кожного нам просто-таки не обійтися. Цікаво, що здебільшого ми всі знаємо, як скоротити кількість відходів: менше пластику, а якщо він все ж є - використовувати його повторно. Це стосується пакетів, пляшечок, інших побутових приборів. Уникати матеріалів, що довго розкладаються чи не підлягають переробці. Користуватися послугами локального бізнесу - наприклад, купувати овочі та фрукти на місцевих ринках. Це зекономить інші, енергетичні ресурси. І до цього всього, звісно, слід додати сортування.