Держсекретар США заявив про «багато доказів» лабораторного походження коронавірусу

Перші випадки передачі коронавірусу від людини до людини в Китаї виявили ще на початку грудня минулого року

СвітВолодимир Пиріг, 3 травня30380

Державний секретар США Майк Помпео заявив про існування доказів, що коронавірус SARS-CoV-2 – «результат невдачі у китайській лабораторії». Про це він сказав у інтерв’ю телеканалу ABC news. При цьому Помпео наголосив, що про штучне походження вірусу, тобто про створення його людиною, не йдеться.

Держсекретар США повідомив, що є значна кількість доказів, які свідчать, що коронавірус створили в лабораторії Уханя, міста, з якого розпочалась пандемія, але не озвучив цих доказів.

Також Помпео зазначив, що у Китаю є «історія роботи неякісних лабораторій» і коронавірус SARS-CoV-2 не перший випадок невдачі китайської лабораторії.

Водночас очільник Держдепу підтримав думку американської розвідувальної спільноти, що коронавірус створила не людина і що його генетично не модифікували.

Помпео наголосив, що Комуністична партія Китаю могла відвернути лихо від епідемії, але не зробила цього.

«Замість цього Китай поводив себе як авторитарні режими, намагався приховати та залякати. Він використав Всесвітню організацію охорони здоров’я для цього. Ці речі спричинили таку величезну кризу», – наголосив він.

Як зазначив держсекретар США, комуністична партія Китаю провела «класичну кампанію з дезінформації», придушивши голоси медпрацівників та відсторонивши журналістів для того, щоб обмежити розповсюдження інформації про коронавірус.

Відтак, за словами Помпео, уряд США має намір притягнути до відповідальності всіх причетних до цієї справи.

Адміністрація Трампа звинувачує Китай у зволіканні із реакцією на спалах коронавірусу. Повідомлення з Китаю вказують на те, що лікарі, які попереджали про спалах коронавірусу, були покарані. Минулого місяця Китай видворив з країни журналістів низки провідних американських видань, як-от The New YorkTimes, The Washington Post та The Wall Street Journal, зазначає «Голос Америки».

Напередодні спецслужби п’ятьох країн опублікували спільну доповідь, присвячену коронавірусу. У ній, зокрема, йдеться про численні факти приховування Китаєм нової інфекції і про переслідування китайською владою медиків і журналістів, британське видання The Daily Telegraph. Журналісти отримали 15-сторінкову доповідь, яку підготував розвідувальний альянс «П’яти очей», в який входять спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. Вони закидають Китаю навмисне приховування та знищення доказів спалаху Covid-19 в Ухані наприкінці 2019 року.

У документі зазначається, що уряд Китаю приховував будь-які новини про появу коронавірусу, примушував лікарів до мовчання та викрадав їх, знищував дані про вірус у лабораторіях та відмовлявся надавати біоматеріали закордонним вченим. Автори доповіді стверджують, що Пекін мав докази передачі вірусу SARS-CoV-2 (збудника коронавірусної хвороби Covid-19) від людини до людини ще на початку грудня 2019 року, але замовчував цей факт до 20 січня.

Згідно з документом розвідників, 3 січня цього року Національний комітет з питань охорони здоров'я Китаю наказав знищити зразки коронавірусу і не публікувати інформацію про невідому інфекцію.

Водночас, за інформацією The Daily Telegraph, розвідки альянсу «П'яти очей» не дійшли спільного висновку щодо походження коронавірусу. Так, зазначається, що австралійська розвідка вважає правдивою офіційну версію китайської влади про появу вірусу на ринку в Ухані. Водночас американське розвідувальне співтовариство, що об'єднує 17 спецслужб США, поки не дійшло остаточних висновків щодо обставин появи SARS-CoV-2, але скептично ставиться до версії Пекіна.

Провідні світові вірусологи також вважають, що вірус не є штучним чи генетично модифікованим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук