Дифтерія спровокувала у 21-річної дівчини з Хмельницького запалення серцевого м'яза
Сироватки медикам дістати не вдалося
Стан 21-річної пацієнти з Хмельницького, у якої 1 серпня інфекціоністи діагностували дифтерію, середньої важкості. Сироватки від дифтерії нема, бо її загалом нема в Україні. Не вдалося її дістати і у приватних осіб, які привозять сироватки від інфекційних хвороб з-за кордону. Антитоксин був, але наприкінці травня закінчився термін його дії. Зараз його також нема, повідомила ZAXID.NE начмед Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.
Дифтерія спровокувала у дівчини міокардит
«Стан пацієнтки з моменту її госпіталізації не погіршився. І від важких ускладнень її врятувало те, що вона, хоч і з порушенням календаря щеплень, але все-таки була вакцинована від дифтерії і в організмі збереглися титри захисних антитіл», - каже Нінель Марцонь.
Дифтерія, за словами лікарки, доволі часто дає ускладнення на нервову, серцево-судинну системи, нирки. У хворої захворювання спровокувало міокардит (запалення серцевого м’яза). Кардіологи призначили їй необхідне лікування.
21-річна дівчина працює провізором в одній із аптек Хмельницького і спершу думала, що у неї ангіна, тож перші три дні лікувалася самотужки, приймала антибіотики. І лише коли зрозуміла, що легше не стає, викликала «швидку». Зараз, за словами лікарки, працівники Хмельницького обласного лабораторного центру обстежують осіб, з якими контактувала пацієнта.
«Сироватки від дифтерії нема. Не вдалося дістати її і у приватних осіб, бо попиту на неї раніше не було, тож її і не завозили. Антитоксин раніше у нас був, але 31 травня закінчився термін його дії. Зараз антитоксину також нема», - каже Нінель Марцонь.
Лікарка радить українцям не піддавати ризику своє здоров’я і життя і зробити щеплення від дифтерії. Вакцин в Україні від цього захворювання є достатньо.
«І хоч жодна вакцина на 100% не гарантує, що людина не захворіє, але щеплення дає головне - воно вбереже вакцинованого від летальних випадків і важких ускладнень, що є для нас найстрашнішим. Тому кожен має подбати про те, аби не опинитися у важкій ситуації», - каже начмед.
Це перший випадок дифтерії на Хмельниччині за більш, ніж 10 років. І це тривожний сигнал, що може бути спалах небезпечного захворювання. Раніше були хворі з підозрою на дифтерію, але таких, в яких лабораторно підтверджували це захворювання, не було.
На Львівщині, як повідомили ZAXID.NET працівники львівського обласного лабораторного центру, останній випадок дифтерії був зафіксований у 2013 році. Захворювання діагностували у мешканця Львова.
Головний інфекціоніст Львівщини, директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив, що в лікарні є протидифтерійні імуноглобуліни, але також радить мешканцям області зробити щеплення від цього захворювання і не піддавати ризику своє здоров'я.
Як правильно щепитися від дифтерії?
Вакцинацію починають у дитинстві – три дози у перший рік життя, по одній дозі в 1,5 року, 6 і 16 років. А далі кожні 10 років – в 26, 36, 46 і далі людина повинна робити ревакцинацію.
Якщо у дитинстві дитина отримали всі щеплення від дифтерії, але у дорослому віці не зробила ревакцинацію, то педіатр Євген Комаровський радить отримати ще одну дозу вакцини, не залежно від того, 36 вам чи 56 років.
А тим, хто щепився неправильно чи не знає, має щеплення чи ні, педіатр радить отримати три дози вакцини: спочатку одну дозу, через місяць – другу, через 6 місяців після другої – третю.
P.S. Усіх цікавить запитання: чому в Україні нема сироватки від дифтерії і коли вона буде? ZAXID.NET також задався цим питанням, скерував відповідний запит у МОЗ, але відповіді ще не отримав.