Для українських засуджених запустять дистанційні пункти правової допомоги
До теми
Для людей, які відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, чи утримуються під вартою у місцях попереднього ув'язнення, працюватимуть дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги.
Передбачається утворення дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги у приміщеннях установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації, слідчих ізоляторах. Окрім того, запланована організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі.
Також передбачається підготовка та поширення інформаційних матеріалів про права та соціальні гарантії осіб, які відбувають покарання або тримаються під вартою. У Міністерстві юстиції вважають, що підвищення правової обізнаності засуджених сприятиме їхній інтеграції в суспільство.
Разом з тим у міністерстві не повідомили, з якої дати розпочнуть роботу такі пункти.
У 2014-2015 роках в Україні ввели в дію систему безоплатної правової допомоги малозабезпеченим громадянам. Тоді було відкрито 100 таких центрів. Зокрема, в липні 2015 року такі центри запрацювали у Львові. В лютому 2016 року міністр юстиції України Павло Петренко пообіцяв, що кількість таких центрів збільшиться до чотирьохсот.
Нагадаємо, раніше Мін’юст запустив серію відеороликів з метою популяризації своїх центрів надання безоплатної правової допомоги.