Близько чверті результатів ПЛР-тестів можуть бути недостовірними, – МОЗ

На достовірність результату впливає дотримання умов відбору та транспортування біологічного матеріалу до лабораторії

За різними даними, до 20-25 відсотків негативних результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибними. Про це інформує прес-служба МОЗ у Facebook.

«За різними даними, до 20-25 відсотків результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибно негативними», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що для ПЛР-тестування береться мазок з ротоглотки.

«Для ПЛР-тестування береться мазок з ротоглотки. В разі, якщо вірус сконцентрувався в нижчих відділах дихального тракту, результат такого ПЛР-тестування може бути хибнонегативним. На достовірність результату впливає також дотримання умов відбору та транспортування біологічного матеріалу до лабораторії. За різними даними, до 20-25 відсотків результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибнонегативними», – сказано в повідомленні.

Голова МОЗ Максим Степанов про відсотки під час брифінгу у неділю, 26 липня, не говорив, але підтверджував можливість хибнонегативних результатів.

«У більшості випадків вірус є у ротоглотці, але в той же час він може знаходиться в нижніх дихальних шляхах. В такому випадку може бути хибнонегативний результат. Також це залежить від кваліфікації фахівців, які це роблять», – сказав Степанов.

Зазначимо, що станом на ранок 26 липня в Україні зафіксовано 920 нових випадків коронавірусу, це на 186 випадки менше, ніж учора, 1 106.

Загалом одужали 35807 осіб, летальних випадків – 1605.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук