Близько чверті результатів ПЛР-тестів можуть бути недостовірними, – МОЗ
За різними даними, до 20-25 відсотків негативних результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибними. Про це інформує прес-служба МОЗ у Facebook.
«За різними даними, до 20-25 відсотків результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибно негативними», – йдеться у повідомленні.
У МОЗ нагадали, що для ПЛР-тестування береться мазок з ротоглотки.
«Для ПЛР-тестування береться мазок з ротоглотки. В разі, якщо вірус сконцентрувався в нижчих відділах дихального тракту, результат такого ПЛР-тестування може бути хибнонегативним. На достовірність результату впливає також дотримання умов відбору та транспортування біологічного матеріалу до лабораторії. За різними даними, до 20-25 відсотків результатів ПЛР-досліджень можуть бути хибнонегативними», – сказано в повідомленні.
Голова МОЗ Максим Степанов про відсотки під час брифінгу у неділю, 26 липня, не говорив, але підтверджував можливість хибнонегативних результатів.
«У більшості випадків вірус є у ротоглотці, але в той же час він може знаходиться в нижніх дихальних шляхах. В такому випадку може бути хибнонегативний результат. Також це залежить від кваліфікації фахівців, які це роблять», – сказав Степанов.
Зазначимо, що станом на ранок 26 липня в Україні зафіксовано 920 нових випадків коронавірусу, це на 186 випадки менше, ніж учора, 1 106.
Загалом одужали 35807 осіб, летальних випадків – 1605.