До Ради надійшов законопроект із пропозицією ліквідувати «Укроборонпром»
Метою проекту закону є вдосконалення механізму управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі
На розгляд до Верховної Ради подали законопроект, який пропонує ліквідувати «Укроборонпром», а підприємства концерну підпорядкувати уряду. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Зазначається, що авторами законопроекту виступили Сергій Пашинський, Іван Вінник, Тетяна Чорновол, Андрій Тетерук та інші. У пояснювальній записці йдеться про те, що метою проекту закону є вдосконалення механізму управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі, підвищення економії та ефективності використання бюджетних коштів внаслідок забезпечення прозорості й відкритості проведення закупівель для потреб оборони.
«З метою підвищення ефективності управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі законопроектом запропоновано внести зміни до ЗУ "Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" в частині ліквідації Державного концерну "Укроборонпром" та підпорядкування підприємств-учасників Концерну Центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику, формування якого передбачено ст. 23 Закону України "Про національну безпеку України», - йдеться у документі.
Нагадаємо, що раніше журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування, де показали корупційну схему розкрадання 250 млн грн в оборонній сфері. Головними фігурантами журналістського розслідування виявився заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олег Гладковський разом зі своїм сином Ігорем Гладковським.
За даними журналістів, Ігор Гладковський разом за своїми «партнерами» у 2015 році організував постачання контрабандних російських деталей для української військової техніки. Якість поставлених деталей не перевірялася і до України міг потрапити простий металевий металобрухт. Контрабанду відмивали через державні оборонні фірми, яку купували ці деталі у фірм-прокладок за завищеною ціною у декілька разів.
В останній частині журналістського розслідування Bihus.Info йдеться, що ГПУ, військова прокуратура, СБУ, фіскальна служба та НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження щодо тіньових схем навколо «Укроборонпрому» та брали хабарі за їх закриття.