Доброволець привіз до Львова 110 портретів побратимів, які створив на війні

Сергій Пущенко витрачав годину на написання графічного портрета

КультураОксана Сенишин, 16 січня 2018, 19:03 942 1

Сергій Пущенко, художник і доброволець, на війні малював не лише на базі. Творив і на передовій. Тож створив 110 портретів друзів-побратимів. Його виставка «Портрети добровольців на війні» зараз представлена у Палаці мистецтв. Це образи бійців 5-го Окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

З травня 2015 до минулорічного квітня Сергій воював. Спочатку в окремому батальйоні «Правого сектора», згодом – Української добровольчої армії. Тому побратимів у нього – чимало. І біля портрету кожного, є що згадати.

«Малював нашого капелана. Шанована людина, переконаний українець. Всі друзі тут зображені. Є друг Хміль. Він воював у Пісках, Авдіївці, на шахті «Бутівка», де був поранений. Його цивільна професія – водій, а став військовим», – розповів автор портретів Сергій Пущенко.

Його особиста війна розпочалася з Майдану. Там він з натури створив із десяток полотен. Тож уже на Донбас Сергій Пущенко взяв із собою не лише гартований дух, а й олійні фарби. І кожен портрет створював лише за сеанс. Швидше виходив образ у графіці.

«На портрет у графіці йшла десь година. Починалися несприятливі умови і треба було закінчувати швиденько і «ховатись». А були портрети, які малював по 5-6 годин олійними фарбами», – розповів Сергій Пущенко.

Кожен герой ще й залишив на портреті своє послання сучасникам і нащадкам. От таке воно від «Алєкса», що воював в Авдіївці: «Спасибо войне, что показала: Україна є, була і буде! Спасибо прєдателям, что показали: ви нам не нужны!»

«А моє послання: Любіть Україну! Любіть Україну всі! Любіть Україну всім серцем!» – додав автор.

Митець за освітою – художник-графік. Ще змалку малював, любив читати, мріяв ілюструвати книжки. І мрія здійснилася: після навчання у Львівському поліграфічному інституті працював художним редактором видавництва «Прапор» у Харкові. А вже тепер серед його здобутків – чимало нагород. Серед них є медаль «За жертовність і любов до України» та орден «Бойовий волонтер України».

Митець сподівається, що якийсь із музеїв України захоче взяти ці портрети до своєї колекції. Аби виховувати на образах героїв наших дітей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук