Екс-бургомістр Гамбурга відкликав підпис під відкритим листом на захист Путіна
Відомий соціал-демократичний політик, колишній перший бургомістр Гамбурга Клаус фон Донаньї (Klaus von Dohnanyi) відкликав свій підпис з-під відкритого листа із закликом зрозуміти зовнішню політику Кремля. Про це повідомляє інтернет-сайт газети Tagesspiegel.
Донаньї пояснив, що його підпис опинилася в списку через непорозуміння. Це визнала й одна з ініціаторок листа, політик від партії «Союз-90/«зелені» Антьє Фольмер. За її словами, підпис екс-бургомістра Гамбурга опинився в списку помилково.
В інтерв'ю газеті Tagesspiegel Клаус фон Донаньї заявив, що між його секретаріатом та ініціаторами послання виникло непорозуміння, і висловив жаль в зв'язку з цим. «Таке іноді трапляється», - сказав Донаньї й підкреслив, що він в принципі не підписує такі листи, оскільки не зрозуміло, як вони будуть пізніше інтерпретовані іншими.
Він теж підкреслив, що не поділяє приховану критику німецького уряду, яка міститься в посланні. «Уряд змушений діяти в складних умовах. З одного боку, доводиться вести переговори з Путіним, що вельми важко, враховуючи його недостатню готовність до співпраці. З іншого боку, федеральному уряду доводиться погоджувати різні позиції, які існують в Європі та Америці. Вважаю, що нині кабінету вдається вирішувати це складне завдання», - підкреслив Клаус фон Донаньї.
Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня понад 60 знаних представників німецької громадськості підписалися під відкритим листом під назвою «Нова війна в Європі? Тільки не від нашого імені!». Його опублікувала німецька газета Zeit. Серед підписантів були головним чином представники соціал-демократичної партії або прихильники лівих ідей, зокрема: екс-канцлер Німеччини Ґергард Шредер, екс-президент Роман Герцоґ, екс-бургомістр Берліна Ебергарт Діпґен, актор Клаус Марія Брандауер, науковець і публіцист Ернст Ульрих фон Вайцзекер тощо.
Для розуміння суті й тональності послання вистачить навести два речення з нього: «Потреба росіян почувати себе в безпеці так само законна і яскраво виражена, як і потреба німців, поляків, жителів країн Балтії та України. Ми не повинні витісняти Росію з Європи».