Експерти оцінили доходи від контрабанди предметами культури в $6,3 млрд

Експерти оцінили доходи від контрабанди предметами культури в $6,3 млрд
фото АР
Пальміра

Міжнародні кримінальні угруповання заробляють на незаконній торгівлі предметами культури і мистецтва від $3,4 до 6,3 млрд щорічно, значна частина цих коштів йде на фінансування тероризму, заявив директор Управління ООН з боротьби з наркотиками та злочинністю Юрій Федотов під час виступу в нью-йоркській штаб -квартири організації.

Представник ООН взяв участь у засіданні, присвяченому запуску програми з активізації співпраці Інтерпола, ЮНЕСКО та УНЗ в захисті історичних об'єктів, а також боротьбі з контрабандою культурних цінностей.

Як зазначив директор управління «в останні роки зросла кількість випадків того, що екстремісти або терористи були причетні до руйнування та контрабанди культурних цінностей, а також торгівлі ними; часто вони співпрацюють з міжнародними злочинними угрупованнями». Як підкреслив Федотов, «контрабанда культурних цінностей, як було встановлено, є одним із джерел фінансування тероризму».

«У нас три основних мети. Перша - захистити культурну спадщину, друга - позбавити терористичні угруповання доходів від контрабанди культурних цінностей, третя - забезпечити доступ до культурної спадщини», - зазначив міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Паоло Джентілоні.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова звернула увагу на необхідність налагодження процесу обміну інформацією усіма державами-членами ООН з метою виявлення випадків незаконної торгівлі вивезеними з Сирії артефактами.

Нагадаємо, раніше американські спецслужби зверталися до арт-дилерів з попередженням з приводу придбання старожитностей з близькосхідних країн, оскільки на ринок можуть потрапити артефакти з розграбованих «Ісламською державою» міст. Експерти ФБР прийшли до висновку, що продаж музейних і церковних скарбів може стати ще одним джерелом фінансування для терористів.

У вересні в ЮНЕСКО констатували, що розкрадання культурних пам'яток в Сирії прийняло промислові масштаби. Найбільш серйозно постраждало античне місто Пальміра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук