Facebook відновить користувачам з Австралії доступ до новин
До теми
Facebook знову відкриє доступ для користувачів з Австралії до обміну та перегляду новин у соцмережі. Уряд країни запропонував Facebook внести поправки в законопроект, який зобов’яже інтернет-платформи платити австралійським новинним сайтам за їхній контент, пише у вівторок, 23 лютого, «Громадське» з посиланням на Reuters та CNBC.
Уряд Австралії запропонував внести чотири поправки до законопроекту, які мають врегулювати ситуації, коли технологічні гіганти не можуть дійти згоди з новинними сайтами про оплату за відображення контенту.
Зокрема, поправки передбачають додатковий двомісячний період перед втручанням арбітра, призначеного державою. Це має дати сторонам більше часу для укладення приватної угоди.
Крім того, після набуття законом чинності австралійська влада зобов'язана за місяць попередити цифрові платформи, що ті мають виконувати цей закон.
У Facebook заявили, що задоволені цими поправками. Наразі ці зміни до закону перебувають на розгляді парламенту.
«Уряд пояснив, що ми зберігаємо можливість вирішувати, чи з'являються новини на Facebook, щоб ми автоматично не наражалися на примусові переговори», – сказав віце-президент Facebook Кемпбелл Браун.
У Facebook зазначили, що найближчими днями дозволять відновити повноцінну роботу соціальної мережі в Австралії.
На думку аналітиків, ці домовленості між соцмережею та урядом демонструють прогрес у перемовинах. Однак вони зазначають, що залишається багато незрозумілого щодо того, як саме буде працювати закон.
Reuters пише, що за ситуацією в Австралії активно стежить міжнародна спільнота, адже деякі інші країни, зокрема Канада та Велика Британія, розглядають аналогічні кроки щодо інтернет-платформ.
Як повідомляє видання Politico, лише за перші два дні дії обмеження трафік австралійських новинних сайтів скоротився на 13% всередині країни. Водночас трафік з-за кордону зменшився на 30%.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 лютого Facebook заблокував користувачам з Австралії можливість обмінюватися новинами або переглядати їх у соцмережі. Відтоді для австралійців недоступні сторінки у Facebook усіх місцевих і міжнародних новинних сайтів. Заборона також зачепила користувачів з-за кордону, які також не можуть обмінюватися чи переглядати новини австралійських ЗМІ.
Таке обмеження стало відповіддю соцмережі на законопроект, який може зобов'язати їх платити місцевим медіа за публікацію їхніх матеріалів. Водночас влада Австралії розкритикувала рішення Facebook, зазначивши, що ця заборона «має величезний вплив на громаду».
Законопроект влади дозволяє ЗМІ домовлятися з такими компаніями, як Google та Facebook, про те, скільки вони будуть їм платити за розміщення посилань на новини медіа. Якщо сторони не зможуть домовитися про це за три місяці, вони можуть звернутися до арбітражного суду.