!Fest через суд скасував ухвалу міськради про примусовий демонтаж літніх майданчиків
«Холдинг емоцій !Fest» добився скасування ухвали Львівської міськради, яка дозволяла демонтовувати незаконні літні майданчики без рішення суду. Галицький райсуд Львова ще у травні призупинив дію цієї ухвали на час розгляду справи, відтак усі демонтажі літніх майданчиків упродовж останнього місяця у місті формально були незаконними.
У юридичному управлінні Львівської міськради заявили, що дізналися про цю справу із кількаденним запізненням, а рішення суду про призупинення ухвали до них надійшло на місяць пізніше – лише 13 червня. Через це мер Андрій Садовий подав скаргу голові Галицького райсуду на суддю Андрія Государського.
Позов на Львівську міськраду подали юристи ТзОВ «Мінпродукт Галичини», яка є власником літніх майданчиків кількох ресторанів !Fest. Галицький районний суд Львова 14 червня повністю задовольнив цей позов і скасував дію ухвали ЛМР про спрощений порядок демонтажу літніх майданчиків. Окрім цього, згідно з постановою суду, міськрада має сплатити 1791 грн. ТзОВ «Мінпродукт Галичини» як відшкодування судових витрат. Підставою для скасування ухвали ЛМР стало те, що цей документ не був опублікований у газеті «Ратуша».
У юридичному управлінні Львівської міськради ZAXID.NET заявили, що обов'язково подадуть апеляцію на рішення суду, оскільки така ухвала й не мала бути опублікована у «Ратуші».
«ТзОВ «Мінпродукт Галичини» заявило, що оскільки цю ухвалу не опублікували, то це порушило їх права. Насправді ми не були зобов'язані публікувати цей документ у газеті «Ратуша», оскільки це не був регуляторний акт. У нас є регламент міськради, який дозволяє публікувати такі документи на сайті ЛМР», – пояснила ZAXID.NET працівник юридичного управління міськради Анна Піскун.
За її словами, міська рада не мала можливості слідкувати за цією справою, оскільки виклики на судові засідання до ЛМР надходили вже після того, як ці засідання відбулися.
«Ухвала суду про відкриття провадження у цій справі із повідомленням про судове засідання 30 травня надійшла на адресу Львівської міськради лише 6 червня, що фактично позбавило міську раду можливості участі у судовому процесі. А рішення суду про призупинення ухвали ЛМР надійшло до нас лише 13 червня 2016 року, хоча було прийняте ще 17 травня. Через це ми не могли забезпечити його вчасного виконання. Як тільки отримали, одразу надіслали його у «Адміністративно-технічне управління» ЛМР, яке й займається демонтажем літніх майданчиків», – розповіла Анна Піскун.
Зазначимо, що зараз «Мінпродукт Галичини» має у центрі Львова п'ять літніх майданчиків, з яких, за словами представників Галицької райадміністрації, два встановлені незаконно (не мають паспортів) – біля «Мазох café» (вул. Сербська, 7) та «Пошти на Друкарській» (вул. Друкарська, 3).
За словами заступниці голови Галицької райадміністрації Галини Бачинської, «Мінпродукт Галичини» зараз має проблеми із майданчиком ресторану «Пструг, хліб та вино» на вул. Братів Рогатинців, 49.
«Ми провели обстеження цього майданчика 25 травня. Тоді виявили порушення, оскільки він не відповідав паспорту. До 22 червня підприємець мав їх усунути, але він цього не зробив. Тому зараз готуємо документи до Управління комунальної власності ЛМР про нарахування додаткової орендної плати у десятикратному розмірі за всю площу перевищення. Також будемо звертатися на комісію по літніх майданчиках щодо скасування паспорту цього майданчика», – пояснила Галина Бачинська.
За її словами до інших майданчиків «Мінпродукт Галичини» зауважень немає. Проблеми, які були із літніми майданчиками «Гасової лямпи» (вул. Вірменська, 20) та «Золотої Рози» (вул. Федорова, 29) усунули після зауважень райадміністрації.
Нагадаємо, у квітні депутати міськради спростили процедуру демонтажу незаконних літніх майданчиків. Якщо раніше для того, щоб райадміністрація знесла майданчик, спершу потрібно було дочекатися рішення суду (а це могло тривати по кілька місяців), то після рішення депутатів це вже не було необхідним. Власникам незаконних літніх майданчиків надавали тиждень на їх добровільний демонтаж, а якщо впродовж цього часу вони не виконують вимог районних адміністрацій, то міськрада мала право демонтувати самостійно літні майданчики.
Завдяки цим змінам до 21 червня у Львові демонтували шість відкритих літніх майданчиків.