Франція просить Україну почати виконувати політичну частину «Мінська» за умови тиші на Донбасі
Міністр закордонних справ Франції розповів, як поетапно мають виконуватися Мінські домовленості
Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро наголосив на важливості встановлення режиму тиші на Донбасі, після чого Київ повинен розпочати виконання політичних умов Мінських угод.
Як передає «Інтерфакс-Україна», на прес-конференції в Києві в середу, 14 вересня, відповідаючи на запитання про послідовність виконання пунктів Мінських угод, Жан-Марк Еро сказав: «Відповідаючи на Ваше запитання, хочу порівняти цей процес зі зведенням будинку. І зараз ми закладаємо фундамент. Ідеться про припинення вогню, звичайно, про відведення військ у трьох пілотних зонах, які я згадував, говорячи про наступний тиждень. До цього також додається законопроект про місцеві вибори на Донбасі, а також про спецстатус».
За словами очільника французького зовнішньополітичного відомства, це є першим етапом, який нині вже реалізовується.
«А наступний етап цього безперервного процесу – затвердження (Верховною) Радою згаданих мною законів про вибори і спецстатус (Донбасу), а також розширення пілотних зон, відведення і збереження під контролем важкого озброєння, здійснення кроків щодо забезпечення доступу спостерігачів до територій Донбасу, створення передових баз ОБСЄ. Це такий, можна сказати, другий етап», – додав він на брифінгу з міністрами закордонних справ України Павлом Клімкіним та Німеччини Франк-Вальтером Штайнмайєром.
«Третім етапом буде затвердження Верховною Радою дати проведення виборів, завершення конституційної реформи, ухвалення законів про амністію, одночасно і паралельно розведення військ по всій лінії фронту, створення нових пропускних пунктів, звільнення заручників, закінчення виведення військ і повний доступ до кордону», – сказав Еро.
Разом з тим, він наголосив на важливості підписання наступного тижня угоди про початок розведення сторін на Донбасі, яка, на його думку, принесе нову динаміку врегулювання ситуації в цьому регіоні.
Нагадаємо, ватажки «ДНР» і «ЛНР» у вівторок, 13 вересня, анонсували повне припинення вогню на Донбасі з 15 вересня. Україна зі свого боку заявила про підтримку такого рішення.