ГПУ порушила справу за незаконну заборону Меджлісу

Прокуратура Автономної Республіки Крим здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні щодо скоєння незаконно створеною «прокуратурою Республіки Крим» дій, спрямованих на протиправну заборону діяльності представницького органу – Меджлісу кримськотатарського народу. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

«Указаний факт свідчить про продовження репресій проти кримськотатарського народу та всіх громадян, які протистоять тимчасовій окупації території України, з боку Російської Федерації через так звані «прокуратуру Республіки Крим» та органи влади. Самопроголошена влада під приводом нібито протидії екстремістській діяльності має на меті позбавити кримських татар представницького органу, наполегливо ігноруючи норми міжнародного права у сфері прав корінних народів. Зокрема, Декларацією ООН про права корінних народів підтверджується право таких народів на власні представницькі інституції», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що шляхом заборони діяльності Меджлісу окупаційна влада Криму порушує рівноправність громадян, умисно принижуючи національну гідність кримськотатарського народу.

«Зазначене свідчить про незаконність дій представників окупаційної влади Криму, які, намагаючись безпідставно заборонити діяльність представницького органу національного самоврядування кримськотатарського народу, перешкоджають законній діяльності Меджлісу», – наголосили в Генпрокуратурі.

Як повідомляв ZAXID.NET, напередодні Міністерство юстиції Російської Федерації заборонило діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, внісши його до списку «екстремістських» організацій на вимогу так званого прокурора республіки Крим Наталії Поклонської, яка звернулася до Верховного суду «республіки».

Поклонська 13 квітня припинила діяльність організації до рішення суду. При цьому саме судове рішення ще не винесено: розгляд звернення Поклонської розпочнеться 25 квітня.

Більшість лідерів Меджлісу у 2014 році, після окупації півострова залишили Крим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук