Інститут національної пам’яті Польщі без дозволу планує розкопки на львівському кладовищі

На цвинтарі у мікрорайоні Збоїща можуть бути масові поховання польських солдатів

СуспільствоМарта Когут, 18 листопада11810
Інститут національної пам’яті Польщі без дозволу планує розкопки на львівському кладовищі
фото Google
Вхід до закритого цвинтаря на Збоїщах, що розташований поміж житлових будинків

У вівторок, 19 листопада, працівники польського Інституту національної пам’яті почнуть пошукові роботи на території закритого цвинтаря на Збоїщах. Про це у Twitter повідомило Бюро пошуків та ідентифікації Інституту національної пам’яті Польщі.

Польські дослідники будуть працювати разом з українськими колегами. Мета цих розкопок – визначити чи є на старому цвинтарі масове поховання польських солдатів, які загинули у вересні 1939 року.

У Львівській міськраді ZAXID.NET повідомили, що польська сторона не подавала прохання про дозвіл на пошукові роботи на цвинтарі у Збоїщах.

«Ніхто з таким запитом до міської ради не звертався. Цвинтар розташований на території міста і таке мають узгоджувати з нами», - повідомив заступник міського голови Андрій Москаленко.

Натомість Бюро пошуків та ідентифікації інституту Національної пам’яті Польщі зазначає, що цвинтар на Збоїщах, був включений у заявку, яку подали українським органам влади від Інституту національної пам’яті Польщі.

Старий Збоїщанський цвинтар розташований на вулиці Мідній. Захоронення на ньому проводились аж до середини 1980-х. Наприкінці 80-х цвинтар зруйнували а поруч із ним і частково на його території звели багатоповерхівки. Зараз про старе кладовище нагадує лише вхідна брама та кілька монументів. На Збоїщанському цвинтарі є і дві братські могили Українських Січових Стрільців та воїнів УПА.

27 вересня цього року, Україна надала Польщі дозвіл на пошуково-ексгумаційні роботи. Згідно з умовами, висунутими українською стороною, ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом із польськими експертами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук