Україна надала Польщі дозвіл на пошуково-ексгумаційні роботи

Ексгумація буде проводитися спільно українськими та польськими експертами

Україна надала Польщі дозвіл на проведення пошуково-ексгумаційних робіт, який діяв понад два роки. Про це 27 вересня повідомило «Польське радіо», з посиланням на заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара.

Згідно з умовами, висунутими українською стороною, ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом із польськими експертами після виконання необхідних формальностей. Зауважується, що офіційне прохання про відновлення ексгумації Польща подала минулого тижня.

«Зараз отримана згода на проведення таких робіт, що означає, що польська сторона має вибрати пізніше виконавця. Виконавець, український виконавець, має отримати всі дозволи, вибрати місце, де будуть починатися ці пошуково-ексгумаційні роботи, і потім починати роботу спільно з польськими експертами», – пояснив Василь Боднар.

Інформацію про надання відповідних документів підтвердив посол Республіки Польща у Києві Бартош Ціхоцький. Як зазначив Ціхоцький, документ, що його надала Україна, містить перелік процедурних дій, які має здійснити польський Інститут національної пам’яті з метою відновлення ексгумації.

Раніше про готовність скасувати мораторій на ексгумацію заявляв президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року Український інститут національної пам’яті призупинив видачу дозволів для ІНП Польщі на встановлення, легалізацію пам’ятників та проведення пошуків останків в Україні, поки в Польщі не відновлять зруйновані там за останній час такі українські об’єкти.

Сталося це після того, як було знесено пам’ятник ветеранам УПА в Грушовичах (Підкарпатське воєводство). Загалом за останні роки в Польщі було зруйновано або спаплюжено десятки українських поховань і пам’ятників.

У відповідь екс-міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про заборону в'їзду голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу. Повідомлення про заборону на в'їзд спростував сам В'ятрович, який заявив, що чиновник її вигадав, щоб врятувати себе від відставки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук