Канада зняла обмеження на продаж летальної зброї Україні

СвітРоман Ганкевич, 13 грудня 20173550
Канада зняла обмеження на продаж летальної зброї Україні
фото Depositphotos
Питання довгий час лобіювалося українською владою та українською громадою в Канаді

Канада внесла Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї. Відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette у середу, 13 грудня.

«Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї доповнено Україною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд фактично зняв ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років. Відповідне рішення набуває чинності відразу після опублікування.

Зазначимо, що «Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї» (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього внесені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю у списку.

Однак експорт зброї все одно підпадає під жорсткі регулювання, але тепер представники канадської оборонної індустрії отримали юридичне право подавати до МЗС запити на експорт спеціального обладнання до України.

Відомо, що це питання довгий час лобіювалося українською владою та українською громадою в Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, аби оглянути можливості оборонної індустрії країни, однак до сьогодні не мали змоги нічого придбати. Внесення України до Списку дасть можливість також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не лише зброї, а й обладнанню для її виробництва раніше була закрита дорога в Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук