Кіно з Голлівуду та з під арешту
Що цікавого можна знайти у львівських кінотеатрах на вихідних
До теми
Для тих, хто звик перечікувати спеку не на озері, а у темряві кінозалів ZAXID.NET підібрав кіно на будь-який смак.
Для дорослих
На екранах - кримінальна комедія з Расселом Кроу, Раяном Гослінгом та Кім Бесінджер. «Круті чуваки» Шейна Блека. Шейн Блек є автором франшизи «Смертельна зброя».
Дії фільму розгортаються в Лос-Анджелесі в 70-ті роки.
Голланд Марч (Раян Гослінг) та Джексон Гілі (Рассел Кроу) беруться за розслідування загадкового злочину. Без видимих причин зникає дівчина на ім'я Амелія. Її мати працює в Департаменті юстиції, тож до справи потрібно поставитися з особливою увагою.
Це кіно без особливих претензій на шедевр. Проте шарм полягає у тому, що воно знято так, ніби ХХІ століття так і не настало. Стилістика, музика, антураж нічим стилістикою не відрізняються від фільмів того часу, коли відбуваються події.
Для когось фільм може стати ностальгією, для когось - машиною часу. Його прем’єра відбулась на Каннському кінофестивалі. Звичайно, поза конкурсом.
Прокат триватиме до 6 липня.
Для дітей
«У пошуках Дорі» - сиквел знаменитого мультфільму студії Pixar «У пошуках Немо», що вийшов 2003 року.
Відтоді як турботливий батько Марлін знайшов свого сина Немо, минув рік. Дорі, рибка-хірург, яка має проблеми із пам'яттю, тепер живе поряд із ними. Вона, як і раніше, миттєво все забуває. Із цим можна було б змиритися, але з'ясувалося, що Дорі ще й плаває у сні...
За роботу над продовженням знову взявся Ендрю Стентон. У «Дорі» Стентон населяє екран новими феєричними істотами, причому всі вони мають усілякі дивацтва, яким позаздрив би Вуді Аллен.
Кінокритик Роджер Іберт, коли дивився «У пошуках Немо», шкодував, що сів занадто далеко від екрану, - його вразила краса цього фільму, він хотів подивитися його ще раз у першому ряду, щоб підводний світ заповнював поле зору цілком.
Прокат триватиме до 13 липня.
Для гурманів
У Палаці мистецтв знову показують фільм іранського режисера Джафара Панахі «Таксі». Картина уже побувала в українському прокаті, але шанс отримали ті, хто не встиг тоді сходити до кінотеатру. Проте його не зашкодить подивитись ще раз. Це – досконале кіно, замасковане під зйомку з відеореєстратора. І це не лише художній прийом.
«Таксі» Панахі створив після арешту за антиурядову діяльність. У 2010 році Панахі був звинувачений у поширенні антиурядової пропаганди і в підриві національної безпеки. Режисера засудили до тюремного ув'язнення і заборонили знімати кіно до 2030 року.
Під тиском світової спільноти тюремне ув’язнення замінили домашнім арештом. До речі, під час процесу над режисером світова кіноспільнота була одностайною у підтримці Панахі, як і зараз у підтримці українця Олега Сенцова.
Тим не менше режисер, всупереч забороні, займатися кінематографом. Він знаходить засоби працювати попри всі перешкоди. Фільм «Таксі» ніби-то знятий на відеореєстратор. Сам автор з'являється в кадрі у ролі самого себе за кермом таксі.
«Таксі» - не просто повноцінне кіно, яке можна сміливо оцінювати, не зважаючи на жахливу ситуацію, у якій перебуває режисер. Це кіно із власною та свіжою мовою, із тонкою іронією та несподіваними сюжетними поворотами.
Фільм отримав «Золотого ведмедя» Берлінале.
Прокат триватиме до 20 червня.