Комітет ВРУ пропонує звільнити Вітольда Фокіна з ТКГ
За результатами засідання комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні у вівторок, 29 вересня, вирішив звернутися до президента Володимира Зеленського і рекомендувати звільнити першого заступника голови делегації України у ТКГ Вітольда Фокіна. Про це повідомив нардеп від фрації «Голос» Роман Лозинський на свій сторінці у Facebook.
На засіданні комітету нардепи вирішили ініціювати прийняття Верховною Радою постанови про звернення до президента України щодо «недопущення зради національних інтересів України в ході здійснення політико-дипломатичних заходів для припинення триваючої збройної агресії Росії проти України».
«Верховна Рада звертається до президента України, керівника Ради національної безпеки і оборони Володимира Зеленського із закликом... засудити висловлювання і дії першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі Фокіна Вітольда Павловича і припинити його перебування у складі... делегації», – йдеться в проекті постанови.
У постанові також зазначається, що Верховна Рада висловлює глибоке занепокоєння системними, цілеспрямованими й такими, які ставлять під загрозу державний суверенітет і національну безпеку, висловлювання і дії окремих членів делегації України для участі в Тристоронній контактній групі, зокрема першого заступника голови делегації Фокіна.
Таке рішення підтримали 10 членів комітету із 16 присутніх.
Також Лозинський опублікував текст постанови, де йшлося зокрема і про звільнення Фокіна.
фото Романа Лозинського
Зазначимо, що на засіданні 29 вересня комітет заслухав першого заступника голови делегації України у ТКГ Вітольда Фокіна. Він заявив, що не бачить жодного підтвердження того, що на Донбасі ведеться війна між Україною та Росією. За його словами на сході України проти ЗСУ воюють бойовики і найманці з 30 країн світу.
Фокіна запросили на засідання комітету через заяву, яку він зробив 29 серпня про амністію та особливий статус Донбасу. Він не змінив своєї думки і досі вважає, що на Донбасі потрібно провести місцеві вибори, оголосити загальну амністію, бо вона «деморалізує противника».
Як інформував ZAXID.NET, тоді Фокін заявляв, що без оголошення «загальної амністії» складно буде розраховувати на встановлення повноцінного миру на Донбасі, проте це не означає прощення для тих, хто вбивав і здійснював насильство.
Заяви Фокіна щодо амністії і особливого статусу критикували в Кабміні і Офісі президента.