КПК не зобов’язує відправляти всіх померлих на розтин, - нардеп
Один із розробників нового Кримінально-процесуального кодексу та автор багатьох поправок до нього, народний депутат України Володимир Пилипенко у коментарі ZAXID.NET спростував інформацію, що після вступу в дію нового Кримінально-процесуального кодексу 20 листопада, на розтин направлятимуть усіх померлих, крім тих, що померли в лікарні.
«Насамперед, КПК стосується кримінального провадження. Якщо померла бабуся, то КПК не застосовуватимуть. Якщо не було злочину, то ніхто нікого не відправлятиме на розтин», - розповів Володимир Пилипенко.
Він розповів, що у ст. 238 нового КПК йдеться про одну із слідчих дій, яка проводиться під час кримінального провадження. «Не з кожною смертю працюватимуть на підставі нового КПК», - зазначив народний депутат.
Він зазначив, що існує інша проблема, адже згідно із чинним законодавством, всіх, хто помер не в лікарні, повинні оглянути міліціонери і вирішити, чи потрібно направляти на судмедекспертизу. На його думку, це необхідно змінити.
«Дуже багато міліціонерів, особливо у сільській місцевості, займаються шантажем і вимагають гроші у родичів померлого, щоб не направляти тіло на розтин. Це ганебна корупційна практика», - розповів Володимир Пилипенко.
Він також зазначив, що після 20-го листопада питання про розтин вирішуватиме слідчий, якщо будуть ознаки неприродної смерті. «А якщо це не слідча дія, то повинно бути затверджене нове положення, якого поки що немає», - сказав Володимир Пилипенко.
Нагадаємо, що нещодавно низка всеукраїнських та місцевих ЗМІ оприлюднила інформацію про те, що зі вступом у дію нового Кримінально процесуального кодексу всіх померлих в обов’язковому порядку скеровуватимуть на розтин.