Двох українських військових засудили за дезертирство та державну зраду
Олександр Баранов отримав 13 років в'язниці, а Максим Одинцов – 14
Подільський районний суд Києва засудив до 13 років позбавлення волі російського військовослужбовця Олександра Баранова за державну зраду й дезертирство з української армії в анексованому Росією Криму. Вирок суд ухвалив 8 лютого, повідомили у вівторок, 13 лютого,«Українські новини» з посиланням на матеріали суду.
Крім того, також у вівторок стало відомо, що 6 лютого суд засудив співробітника Баранова – Максима Одинцова до 14 років в’язниці, повідомив у коментарі виданню «Крим.Реалії» його адвокат Валентин Рибін.
Баранов є уродженцем Канева Черкаської області, як молодший сержант проходив військову службу в українській армії в Криму в посаді планшетиста командного пункту полку.
Як йдеться в матеріалах суду, в березні 2014 року Баранов скоїв державну зраду, перейшовши на службу в армію РФ для проходження військової служби на посаді механіка літака.
Крім того, 2 квітня 2014 року він отримав російський паспорт.
У судовому засіданні Баранов свою провину в інкриміновані йому злочинах відмовився визнавати. Проте суд визнав підсудного винним за ч.1 ст.408 (дезертирство) і ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу та призначив йому покарання у вигляді 13 років в'язниці з позбавленням військового звання – молодший сержант.
При цьому термін ув’язнення йому перерахують за «законом Савченко», адже Баранов перебував під арештом з 22 листопада 2016 року.
Щодо Одинцова, то його адвокат уточнив, що вирок суду набуде чинності лише в тому випадку, якщо захист не подасть апеляцію. Він додав, що апеляція наразі готується.
Рибін також повідомив, що Одинцов винним себе не визнає.
Баранова та Одинцова затримали 21 листопада 2016 року в пункті пропуску «Чонгар». Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що вони планували придбати дипломи про вищу освіту, які були потрібні для одержання офіцерських звань у російській армії.
22 листопада Центральний районний суд Миколаєва взяв Одинцова і Баранова під варту. Їм кілька разів продовжували запобіжний захід.
Російське міноборони стверджувало, що колишніх українських військових викрали з території окупованого Криму, але пізніше відомство визнало, що дезертирів затримали на пункті пропуску «Чонгар».
Загалом Генпрокуратура України інкримінує державну зраду 73 військовим, які залишилися в Криму після анексії.