Кубик Рубіка Львівської митниці
Інші блоги автора
- Місія (не)здійсненна? Будівництво і реконструкція пунктів пропуску на шенгенському кордоні 26 січ 2021, 17:49
- Чи зникнуть найближчим часом черги на пішому переході в Шегинях? 15 черв 2020, 15:16
- Мій досвід боротьби із Covid-19 11 черв 2020, 17:28
Після прочитання ввечері інтерв’ю начальника Галицької митниці ДФС Володимира Цабака з’явились кілька думок, однак вирішив, що ранок вечора мудріший, і, можливо, що просто не вірно зрозумів ідеї, викладені в статті.
Однак і після повторного ознайомлення певні речі, на мою думку, вимагають репліки і акцентів.
Отож щодо 213 працівників Львівської митниці ДФС, яким повідомили про наступне вивільнення. Фактично у своїй відповіді керівник Галицької митниці Держмитслужби визнав, що не всі вони з його точки зору не заслуговують на роботу в новій структурі (за своїми професійними чи особистими характеристиками), єдине не зрозуміло – чому Цабак Володимир згадує лише можливість набору людей за конкурсом, оскільки закон дозволяє йому і переводити людей, яких начальник Галицької митниці не має претензій, і без конкурсу.
У своєму інтерв’ю керівник Галицької митниці вказує, що зараз було набрано неукомплектованість особового складу митниці. Ще 26 грудня 2019 року у себе на фейсбуку писав, що однією з причин виникнення черг на кордоні є неукомплектованість особового складу митниці і прогнозував, що коли основна маса людей буде повертатись з України за кордон, то саме на пунктах пропуску Львівщини спостерігатимуться найбільші черги. Дійсно дані за 11 січня 2020 року підтвердили ці очікування.
У 2018 році, коли з метою створення безпечних умов праці профспілка митниці звернулась до мене з пропозицією встановлення турнікету та після його монтажу, лунало дуже багато звинувачень від громадськості та у соцмережах, що митниця закрилась від людей і перестала бути прозорою, а цей турнікет нібито створює якісь перешкоди для правоохоронних органів. Слід зазначити, що кожного разу, коли збирались якісь мітинги біля митниці (а таких було немало), ми зустрічались з ініціативною групою для обговорення проблемних питань. При цьому цей турнікет унеможливлював перешкоджання виконанню своїх посадових обов’язків працівниками управління. Однак вже в 2019 році після мого звільнення новопризначених головою ЛОДА було дано доручення зняти цей турнікет, що й було виконано адміністрацією Львівської митниці ДФС. Це подавалось як значна перемога громадськості. Позиція теперішнього керівника Галицької митниці Держмитслужби свідчить, що рішення про монтаж турнікету було вірним і виваженим.
Ще одну річ, на яку хотів би наголосити – це нібито вплив на конкурсну комісію з боку «псевдоактивістів», які були включені до її складу. 21 січня 2019 року з метою залучення громадськості до відбору працівників до митниці (тим більше, що тоді вже був турнікет, метою якого не було відгородження) Львівською митницею ДФС було оголошено про проведення конкурсного відбору представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії з відбору осіб на зайняття посад державної служби категорій «Б» та «В» Львівської митниці ДФС.
Однак всі подані заявки не відповідали встановленим вимогам, у зв’язку з чим митниця була змушена оголосити повторний конкурс та роз’яснити, яким чином мають бути оформлені документи.
Лише два пакети повторно поданих документів відповідали вищевказаним вимогам, і саме цих представників було включено до складу конкурсної комісії. Мені невідомо про жодний випадок впливу вказаних людей на кадрові питання. Якщо ж керівник Галицької митниці Держмитслужби має такі дані, то вважаю, що його обов’язок надіслати їх для оцінки до відповідних правоохоронних органів.
На завершення, перевиконання Галицькою митницею Держмитслужби плану надходжень за грудень 2019 – це позитивно, але ця подія не сталась вперше за тривалий період. І подавати це як перемогу не зовсім правильно. Варто лише згадати, що завдяки «митному експерименту» на дороги Львівщини було виділено понад 2 млрд грн (тобто перевиконання було більш ніж на 4 млрд грн), що стало одним із ресурсів для суттєвого покращення стану дорожнього господарства Львівської області.
P.S. Щиро бажаю успіхів колективу Галицької митниці Держмитслужби та побудови органу, який матиме широку підтримку в суспільстві.