Культурні події на вихідних у Львові
«Відкриваємо Падеревського», документальні фільми на фестивалі «Скарб солідарності» та гастролі столичного театру
«Саша, винеси сміття» — в театрі Лесі Українки
На «Фестиваль театрів» до Львова приїжджає столичний академічний молодий театр. Привозить виставу «Саша, винеси сміття» режисерки Тамари Трунової. Це драма на одну дію за п’єсою Наталі Ворожбит. Сучасна постановка про смерть, прощання, втрату. Про неможливість повернутися в минуле і вчинити інакше: насмілитись сказати найважливіше, зізнатися собі в почуттях до людини. За цей сезон в театрі Лесі ‒ це третій приїзд театрів в межах фестивалю.
«Нам просто справді цікаво привозити якісні речі в наш театр. Щоб публіка, критика, студенти, наші актори мали змогу дивитися якісний продукт не львівського виробництва», ‒ зазначила головна адміністраторка театру Лесі Українки Ірина Чаниж.
«Відкриваємо Падеревського» з Плоурайтом
Вже вшосте у Львові відбудеться фестиваль «Відкриватимемо Падеревського». У п’ятницю музичний фестиваль потішить британським піаністом Джонатаном Плоурайтом, чий альбом «Присвята Шопену» належить до 20 кращих класичних дисків. Він виконає і віртуозні п’єси Падеревського. У суботу ‒ оперний гала-концерт, присвячений Соломії Крушельницькій і Марцеліні Сембріх-Коханьській, першій польській співачці, котра виступала на сцені Метрополітен-Опера. Як бонус, окрім улюблених арій, прозвучить спеціально написаний для фестивалю твір Кшесіміра Дембського, композитора, що писав для Голлівуду.
«А неділя ‒ всі люблять джаз у Львові. Цього разу супер джаз-вумен, десятка кращих. Вона живе в Чикаго ‒ Гражина Аугусцік. Це польська джазова вокалістка знана в цілому світі, у Львові не вперше. Тому з особливим сентиментом виступить», ‒ розповіла арт-директорка фестивалю «Відкриваємо Падеревського» Маріанна Гумецька.
На «Скарб солідарності» запрошують усіх охочих
Фестиваль «Скарб солідарності» запрошує на документальні фільми. У суботу та неділю в Католицькому університеті кінопоказами завершиться польсько-український проект, що тривав ще в жовтні. Тоді польські режисери Марта Дзідо і Пьотр Шлівовський навчали понад два десятки охочих створювати документалку. Отож в перший день покажуть три фільми про солідарність і один від Петра Дідули ‒ «Жінки Майдану».
«В неділю ввечері від 18:00 можна буде побачити фільми учасників, які вони зняли. Це 5 короткометражок про прояви солідарності в українському суспільстві», ‒ каже координатор проекту Любомир Шерстюк.